1409 (1109) 2020-05-15 - 2020-05-21

Po tysiącach przyłbic będą testować kombinezony

Zaczęli od produkcji ochronnych przyłbic w ramach akcji #PodarujPrzylbiceSzpitalowi. Spod ich ręki wyszło ich ponad 85 tysięcy. Teraz szykują się do wsparcia służb medycznych fartuchami i kombinezonami barierowymi. Trójmiejska firma EWP nie ustaje w niesieniu pomocy, a Gdynia wspiera ją w tym, biorąc m.in. udział w testach nowych produkcji.
Od początku epidemii koronawirusa przedsiębiorcy z firmy EWP niosą pomoc służbie zdrowia. Po akcji #PodarujPrzyłbiceSzpitalowi postanowili podjąć kolejne wyzwanie i wziąć się za produkcję fartuchów ochronnych i kombinezonów barierowych. W tym celu firma opracowała materiał HilfiTec. Trwają właśnie badania jego wytrzymałości oraz odporności na przenikanie cieczy i patogenów, a także przymiarki do testów całych kombinezonów. Te z kolei – będą odbywały się m.in. w gdyńskich szpitalach.
Producent, firma EWP Sp. z o.o. ma zamiar działać podobnie jak w przypadku akcji #PodarujPrzyłbiceSzpitalowi, która zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki wsparciu firm sponsorujących oraz prywatnych darczyńców do 75 szpitali udało się przekazać 12 000 przyłbic ochronnych. Kolejne 75 000 trafiło do karetek pogotowia.

ikona