Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1409 (1109) 2020-05-15 - 2020-05-21

Projekty miejskie do BO 2020 zweryfikowane

13 projektów miejskich do Budżetu Obywatelskiego, wypracowanych przez grupy mieszkańców, przeszło pozytywną weryfikację merytoryczną. Dwa projekty, z powodu m.in. zbyt wysokich kosztów, uznano za niemożliwe do realizacji. Ich autorzy mają teraz czas na odwołania.
Projekty miejskie do BO 2020 powstały w tym roku podczas jednego warsztatu, na którym spotkali się mieszkańcy zainteresowani tą formą zaangażowania w budżet, oraz w trakcie spotkań on line. Z powodu epidemii koronawirusa odwołano dwa kolejne warsztaty; grupy i ich moderatorzy spotykali się za pośrednictwem programów do organizowania wideokonferencji. Zdalnie pracowali też urzędnicy weryfikujący projekty miejskie.
11 maja ten etap tegorocznego Budżetu Obywatelskiego został zakończony: gotowa jest już lista projektów miejskich, które przeszły pozytywną weryfikację. Liczy 13 pozycji, można się z nimi zapoznać na stronie bo.gdynia.pl.
Równolegle trwa weryfikacja projektów dzielnicowych.
Do 22 maja mieszkańcy mogą wyrazić swoje poparcie dla wypracowanych projektów miejskich (by projekt trafił pod głosowanie, potrzeba 100 podpisów).
Na adres bo@gdynia.pl przesyłać można skany/zdjęcia list nawet z pojedynczymi podpisami. Pracowniczki Laboratorium Innowacji Społecznych będą te podpisy zliczać i informować autorów na bieżąco, jakie poparcie ma dany projekt. To rozwiązanie wyjątkowe, wprowadzone na czas pandemii.
Listę wszystkich projektów zakwalifikowanych do głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 powinniśmy poznać 26 maja.

ikona