Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1409 (1109) 2020-05-15 - 2020-05-21

Rozlicz PIT w Gdyni i dla Gdyni

Rozlicz swój PIT w Gdyni! To tak niewiele, ale daje naprawdę dużo. Przede wszystkim wzmacnia miasto i poprawia jakość życia gdynian, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne. W tym roku termin składania deklaracji podatkowych przedłużono do 31 maja. Każdy, kto rozliczy PIT w Gdyni, do 7 czerwca może wziąć udział w loterii.
– Do rozliczania podatku dochodowego w Gdyni namawiamy Was od lat, ale ten rok, jak wiecie, jest inny niż dotychczasowe. Pandemia koronawirusa zmieniła świat i życie nas wszystkich. Hasło „Rozlicz PIT w Gdyni” nabrało nowego znaczenia. Zapewne wszyscy odczujemy spowolnienie gospodarcze. Możemy sobie pomóc. Podatki płacone lokalnie wzmacniają miasto. Samorząd to wspólnota, to my. Potrzebujemy teraz, jak nigdy dotąd solidarności mieszkańców we wspólnej sprawie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Rozliczając PIT w Gdyni zostawiacie w mieście niemal połowę swojego podatku, który miasto wydaje m.in. na lepszą edukację, nowoczesny transport publiczny, trasy rowerowe i czyste powietrze. Mówiąc wprost – Wasze pieniądze zostaną przeznaczone na Wasze potrzeby.
Każdy, kto złoży swoją deklarację podatkową w naszym mieście, może wziąć udział w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”.
Jest ona skierowana do mieszkańców, którzy rozliczyli się w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji podatkowej Gdynię jako miejsce zamieszkania.
Miasto przedłużyło czas rejestracji na stronie www.pitwgdyni.pl do 7 czerwca.
Nagroda główna to hybrydowa Toyota Yaris. Do wygrania są również: trzy rowery Baltica Gdynia oraz dziesięć karnetów na Open’er Festival (będzie można je wykorzystać na przyszłoroczną edycję tego muzycznego święta).
Szczegóły na www.pitwgdyni.pl.

ikona