1412 (1112) 2020-05-29 - 2020-06-04

Kinowi ambasadorzy Polski poszukiwani

Masz od 18 do 25 lat, regularnie chodzisz do kina i znasz filmowe nowinki? Płynnie posługujesz się językiem angielskim, a w dodatku potrafisz interesująco pisać o kinematografii? To wyzwanie dla Ciebie! Zgłoś się po programu 27 Times Cinema, zostań kinowym ambasadorem Polski i weź udział w Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zgłoszenia można przesyłać do 1 czerwca – przyjmuje je Gdyńskie Centrum Filmowe.
27 Times Cinema to konkurs, który każdego roku spełnia marzenia 27 młodych wielbicieli kina ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Od dziesięciu lat realizuje go międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas we współpracy z Parlamentem Europejskim przyznającym nagrodę LUX oraz Giornate degli Autori. Dzięki niemu młodzi Europejczycy mają szansę na udział w Festiwalu Filmowym w Wenecji. Co więcej, ci, którzy zostaną kinowymi ambasadorami dołączają do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zwycięzcę nagrody dla najlepszego filmu.
Do udziału w konkursie zaprasza Gdyńskie Centrum Filmowe, które należy do sieci Europa Cinemas. Kto może się zgłosić i jak to zrobić? Szansę na to, aby zostać kinowym ambasadorem Polski mają osoby w wieku od 18 do 25 lat.
Kandydaci muszą spełniać następujące warunki: interesować się filmem i często bywać w kinie, prowadzić bloga, aktywnie działać w mediach społecznościowych, umieć tworzyć podcasty, montować filmy i fotografować, a także znać narzędzia pomocne podczas tworzenia kampanii informacyjnej. Konieczna jest również biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
Aby stanąć do rywalizacji, należy przesłać aplikację zgłoszeniową. Ma ona zawierać: nagranie filmowe w formie video selfie, w którym kandydat wyjaśnia, czym jest dla niego/niej kino. Filmik powinien zaczynać się słowami „Kino jest dla mnie…” i w dalszej części zawierać stosowną argumentację. Nagranie to pozwoli ocenić poziom znajomości języka oraz sprawność wypowiedzi na temat kinematografii. Wymagane są kreatywność i wysoka jakość nagrania.
Ponadto do konkursowej aplikacji należy także wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: https://form.jotformeu.com/EuropaCinemas/27TCForm2020. Zgłoszenia można przesyłać do 1 czerwca na adres: edukacja@gcf.org.pl.
Wybrani Ambasadorzy, podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, będą brali udział w dyskusjach i warsztatach mających na celu rozwój ich umiejętności komunikacyjnych.
Ich zadaniem będzie także tworzenie treści na stronę internetową Europa Cinemas i do mediów społecznych oraz promowanie i rozpowszechnianie przez kolejne miesiące po festiwalu informacji na temat nowej Nagrody Filmowej LUX.
Szczegółowe informacje znajdują się na www.gcf.org.pl/wydarzenia/aktualne/749,_27_times_cinema._mlodzi_kinowi_ambasadorzy_polski_poszukiwani_.html.