1414 (1114) 2020-06-19 - 2020-06-25

Gdynia z nagrodą Human Smart City

Konsekwentnie poprawianie jakości życia w Gdyni zostało nagrodzone podczas trwającej właśnie XI edycji Smart City Forum. Gdynia razem z całym Trójmiastem i Zakopanem otrzymała – przyznaną po raz pierwszy w historii kongresu – nagrodę Human Smart City.
Gratuluję przede wszystkim gdynianom: gotowości do podejmowania nowych wyzwań, otwartości na innowacje i chęci aktywnego angażowania się w dynamiczny proces zmian. To z pewnością sukces każdego mieszkańca naszego miasta. Chciałbym podziękować zarówno tym wszystkim, którzy jako samorządowcy i urzędnicy starają się przybliżać każdego dnia miasto jego mieszkańcom, jak i przedstawicielom biznesu, firm i innych organizacji. To Państwo często inicjujecie rozmaite, niezwykle atrakcyjne rozwiązania, które stanowią inspirację, a czasem, w sposób bardzo realny, pomagają nam wspólnie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i stale podnosić jakość życia – mówił Bartosz Bartoszewicz.
Kapituła Smart City przyznała laury w łącznie 7 kategoriach, a jedna z nich – tytuł Human Smart City za rok 2019 trafiła do samorządowców z Trójmiasta. Gratulacje online odbierali: Bartosz Bartoszewicz (wiceprezydent Gdyni), Piotr Borawski (wiceprezydent Gdańska) i Marcin Skwierawski (wiceprezydent Sopotu).
Jak uzasadniła kapituła, nagrodę przyznano „za przykład współpracy i harmonijny rozwój całego obszaru metropolitalnego poprzez jak najlepsze wykorzystanie potencjału miast i gmin członkowskich, z poszanowaniem ich odrębności i specyfiki. Współpraca metropolii to klucz do sukcesu samorządów".

ikona