1414 (1114) 2020-06-19 - 2020-06-25

Przegląd Teatrów Amatorskich „Kurtyna” ogłasza konkurs na nowe logo

Przegląd Teatrów Amatorskich „Kurtyna” nosi od listopada 2019 roku imię Marka Hermanna, przyjaciela i współtwórcy Przeglądu. W związku z tym „Kurtyna” zaprasza do udziału w konkursie na nowe logo.

Choć zmarły w 2019 roku Marek Hermann, politolog i kustosz biblioteczny, nazywał siebie „chłopakiem z Chyloni”, to zadomowił się w Małym Kacku. Tam angażował się w integrację lokalnej społeczności – wspierał zbiórki żywności, organizował zawody sportowe, festyny, spływy kajakowe „Ojcowie i dzieci”. Tworzył „podwórka” – wspólne przestrzenie integrujące międzypokoleniowo mieszkańców. Dzięki temu powstały boiska, place zabaw i tereny rekreacyjne w różnych częściach dzielnicy.
Marek Hermann udzielał się też w kulturze – był współautorem pisma społeczno-kulturalnego „Wiadomości Gdyńskie” i inicjatorem Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna”, którego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku. Przegląd ewoluował z doświadczeń Amatorskich Grup Teatralnych „Nazaret” i „Przystań”, które od kilku lat działają na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Występują na nim amatorskie grupy tetralne z całego kraju, a sceną jest ołtarz kościoła pw. Chrystusa Króla na Małym Kacku.
Wraz z nadaniem Przeglądowi imienia Marka Hermanna „Kurtyna” odświeża swoje logo i ogłasza konkurs na nowy znak graficzny, który będzie adekwatny do nowej nazwy oraz idei i misji katolickiego teatru. Organizatorzy – Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku – zapraszają do udziału szerokie spektrum uczestników – od uczniów i studentów do profesjonalnych grafików i artystów plastyków. Jedynym kryterium uczestnictwa, jak podają w ogłoszeniu organizatorzy, jest pełnoletność i głowa pełna pomysłów.
Prace na konkurs można zgłaszać do 7 września 2020 roku. Autor zwycięskiego logo otrzyma nagrodę 1.500 zł brutto.
Informacje o „Kurtynie” i wartościach Przeglądu oraz jego patronie, a także regulamin konkursu na stronie: www.kurtynamalykack.pl

ikona