Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1414 (1114) 2020-06-19 - 2020-06-25

Ratownicy zgłaszają gotowość do sezonu letniego

26 czerwca na czterech gdyńskich kąpieliskach zatrzepoczą flagi. O bezpieczeństwo plażowiczów zadbają wyposażeni w nowoczesny sprzęt ratownicy, dla których nadchodzący sezon znacznie różnić się będzie od poprzednich.
Śródmieście, Redłowo, Orłowo oraz Babie Doły – to cztery kąpieliska, które po raz kolejny będą pilnie strzeżone. Od 26 czerwca 35 ratowników codziennie w godz. 9.30-17.30 będzie czuwało nad bezpieczeństwem plażowiczów.
Dodatkowo o spokój nad akwenami niestrzeżonymi dbała będzie Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego Gdyńskiego Centrum Sportu. To trzyosobowy zespół, który w momencie wystąpienia zdarzenia w ciągu kilkunastu minut dotrze do poszkodowanego i udzieli mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zastęp GIRW dysponować będzie łodzią motorową, skuterem ratowniczym z platformą oraz pojazdem ATV z przyczepą ratowniczą.
Na skrajnych kąpieliskach (Orłowo, Babie Doły) staną małe łodzie motorowe, a w Orłowie dodatkowo pojazd terenowy z przyczepą ratowniczą. Śródmieście wyposażono zaś zostanie w wózek kąpielowy dla osób niepełnosprawnych.

ikona