Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1414 (1114) 2020-06-19 - 2020-06-25

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Przedpremierowe pokazy filmów „Babyteeth” i „#tuiteraz”, powrót cyklu dokumentalnego Sztuka w Centrum oraz nowy film dla dzieci – to tylko niektóre powody, by wybrać się na seans do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Kino działa przez siedem dni w tygodniu.
Po wznowieniu działalności w Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego: konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek. Na widowni w każdej z trzech sal kinowych widzowie zajmują tylko część miejsc, tak by można było zachować dystans społeczny i czuć się komfortowo.
Przedpremierowo można zobaczyć w ten weekend w Gdyni rewelację ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, australijski dramat obyczajowy „Babyteeth”. Główna bohaterka, poważnie chora nastolatka Milla, zakochuje się w Mosesie, chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół, jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.
Pogodna komedia o poszukiwaniu szczęścia, o znaczącym tytule „#tuiteraz”, to jeszcze jedna przedpremierowa atrakcja filmowa tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF. Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy przypadkiem poznaje na Instagramie tajemniczą Soo z Korei. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu.
Do Kina Studyjnego CGF powraca ceniony przez stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, przybliżający sylwetki wybitnych malarzy i kompozytorów. Są one poświęcone wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie. Podejmując temat muzyki, twórcy filmów nie tylko odsłaniają biografie wielkich kompozytorów, ale starają się też dotrzeć do istoty ich muzyki, rozmawiając z wybitnymi wykonawcami muzyki klasycznej. Najbliższe pokazy z tego cyklu: „Renoir poważany i znieważany” 21 czerwca i „W poszukiwaniu Chopina” 5 lipca.
W repertuarze są również między innymi: irański dramat „30 gramów”, film dokumentalny „Powitanie słońca”, norweski film animowany dla całych rodzin „Klara Muu!”, francuska komedia „Zawód kobieciarz”, polski dramat psychologiczny „Jestem REN”, dramat obyczajowy „Co przyniesie jutro” z Anette Bening i Billem NIghy w rolach głównych oraz triumfator tegorocznej gali oscarowej, koreański „Parasite”.
Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też do kina plenerowego pod hasłem „Lato na Patio”. Codziennie o godzinie 15.00 na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF, na placu Grunwaldzkim, można zobaczyć filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki o 10.00 wyświetlane są filmy animowane dla dzieci w ramach cyklu „Bajka w Centrum”. W piątki i soboty o 18.00 można oglądać pełnometrażowe filmy: 19 czerwca „Delicatessen”, a 20 czerwca „Loveling”.
Wstęp wolny.

ikona