1414 (1114) 2020-06-19 - 2020-06-25

Więcej pociągów SKM wyjedzie na tory od lipca

Od 1 lipca szykują się zmiany w rozkładzie jazdy SKM. Pociągi pomiędzy Gdańskiem a Gdynią pojadą w dni powszednie nawet co 10 minut. Więcej kursów będzie również w weekendy. Do tego uruchomione zostaną też pociągi nocne. Wprowadzone zmiany to odpowiedź samorządu województwa pomorskiego na zwiększoną liczbę pasażerów.
Najważniejszą zmianą będzie uruchomienie dodatkowych 65 pociągów w dni powszednie. Oznacza to, że pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, praktycznie przez cały dzień, pociągi będą kursować nie rzadziej niż co 10 minut. Natomiast na odcinku z Gdyni do Wejherowa pojadą co 20 minut.
Zwiększy się też liczba składów w weekendy. W soboty pociągi pojadą nie rzadziej niż co 15 minut. Z kolei w niedziele nie rzadziej niż co 30 minut.
Wakacyjny rozkład jazdy to również pociągi nocne. Składy z Gdyni do Gdańska będą kursować przez całą noc - co godzinę.
Szczegółowy rozkład jazdy, obowiązujący od 1 lipca, zostanie opublikowany na stronie Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.
To nie jedyne letnie zmiany na kolei. Od 27 czerwca uruchomione zostaną również wakacyjne pociągi z Gdyni do Ustki. Będą one kończyć bieg na przystanku Ustka Uroczysko, z którego na plażę zachodnią jest kilkaset metrów.

ikona