UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1415 (1115) 2020-06-26 - 2020-07-02

16. edycja Ladies' Jazz Festival w realu i online

Tego lata nie zabraknie w naszym mieście muzyki w najlepszym wydaniu. Pod koniec lipca Gdynia już po raz szesnasty zmieni się w stolicę kobiecego jazzu. W tym roku koncerty w ramach Ladies' Jazz Festival odbędą się zarówno w realu, jak i online.
Na żywo wystąpią takie gwiazdy polskiego jazzu, jak Urszula Dudziak, Hanna Banaszak czy Dorota Miśkiewicz oraz Irka Zapolska – ubiegłoroczna laureatka festiwalowego Grand Prix. Wirtualnie będzie można zobaczyć m.in. Beth Hart, Stacey Kent czy Wendy Lands. Tradycyjnie poznamy również tegoroczną laureatkę Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2020.
W tym roku formuła wydarzenia nieco się zmieni. Zaplanowano tradycyjne koncerty na żywo, ale część artystek zagra online. Dobrej zabawy i uczty dla ucha jednak nie zabraknie.
Wciąż trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Grand Prix Ladies' Jazz Festival. Młode jazzowe kobiece talenty mogą je przesyłać do 3 lipca na adres: konkurs@ladiesjazzfestival.pl. Szczegóły i regulamin do przeczytania na stronie internetowej festiwalu.
Szczegóły znajdziemy na facebookowym profilu Ladies’ Jazz Festival, a także na stronie www.ladiesjazz.pl.