Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1415 (1115) 2020-06-26 - 2020-07-02

Chodźcie na plac Kaszubski!

Gdynia Rodzinna po raz kolejny zaprasza na letnie, popołudniowe spotkania na placu Kaszubskim. Cykl spotkań jest dedykowany dzieciom, młodzieży oraz całym rodzinom. Na plac Kaszubski zapraszamy gdynian, ale także turystów z całego świata.
Z pewnością będzie wesoło i kolorowo. Każdego tygodnia program spotkań będzie zupełnie inny, dlatego zachęcamy do odwiedzania placu Kaszubskiego. Po całodniowym plażowaniu będzie to miłe zakończenie wakacyjnego dnia.
Czekamy na Was przy fontannie na placu Kaszubskim w każdy poniedziałek i czwartek od 29 czerwca do 20 sierpnia w godz. 17.00-19.30.
Szczegółowy harmonogram cotygodniowych spotkań na stronie gdyniarodzinna.pl oraz na profilu Facebook.pl/GdyniaRodzinna.
W tym roku bawimy się w klimacie popularnych i znanych bajek:
29.06 i 2.07 – „Janko Muzykant”
Gdzie się uczyć śpiewu w Gdyni, jaka muzyka nas relaksuje a jaka denerwuje, karaoke konkurs, rozwój umiejętności muzycznych.
6 i 9.07 – „Stoliczku nakryj się”
Co jeść i jak jeść. Kuchnie świata.
13 i 16.07 – „Złota rybka”
Co się dzieje ze śmieciami pod wodą i przy wodzie. O co zadbać, żeby stworzenia wodne mogły bezpiecznie żyć.
20 i 23.07 – „Brzydkie kaczątko” (Nadmorski Plener Czytelniczy)
Jak oprawia się książki, jak się o nie dba, robimy zakładki do książek, dobieramy się w pary i upiększamy się. Robimy zdjęcia u fotografa.
27 i 30.07 – „Jaś i Małgosia”
O relacjach, uczuciach, najlepszych przyjaciołach jakimi są psy, zasady dobrej komunikacji z psem, co nam mówi psia mowa ciała.
3 i 6.08 – „Nowe szaty króla”
Jak nosiły się damy i kawalerowie w różnych epokach?, jakie fryzury czesały, jakie nakrycia głowy dobierano do kreacji? Spróbujemy wybrać strój takich dam i/lub panów a potem przekonać się, czy elegantki i eleganci sprzed wieków mogliby się zaprezentować w tych kreacjach dzisiaj oraz temat eko - jak przerobić starą rzecz, aby posłużyła nam na nowo?
10 i 13.08 – „Smerfy nad morzem”
Jak bezpiecznie zachowywać się nad woda, kurs pierwszej pomocy, zabawy plażowe.
17 i 20.08 – „Pan kotek był chory”
Jak funkcjonuje ludzki organizm, jak dbać o zdrowie, ćwiczenia i atrakcje do wykonania przez cały rok.
Wszystkie animacje będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym, czyli w bezpiecznym dystansie, w rodzinnym gronie, a jednocześnie z ogromną dawką pozytywnej energii.
Chodźcie na plac Kaszubski.

ikona