1415 (1115) 2020-06-26 - 2020-07-02

Historyczny hit dla posiadaczy Karty Mieszkańca

Jedno z najnowocześniejszych i największych miejsc w Polsce poświęconych historii jest już dostępne do zwiedzenia za darmo dla posiadaczy gdyńskiej Karty Mieszkańca. Do grona jej ponad 70 Partnerów dołączyło Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Posiadacze Karty Mieszkańca mogą raz w ciągu roku skorzystać z darmowego wstępu na wystawę Muzeum II Wojny Światowej. Sercem instytucji jest wystawa główna, która zajmuje ponad 5 000 m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to miejsce pamięci historycznej, ale również przestrzeń spotkań i dyskusji. Poza wystawą główną można tu również zwiedzić wystawy czasowe, obejrzeć film w Kinie Muzeum lub skorzystać ze Strefy Nowych Technologii.
Od dwóch tygodni gdynianie mogą korzystać z nowej odsłony Karty Mieszkańca. Posiadacze karty mogą w systemie elektronicznym rezerwować wizyty w Urzędzie Miasta w celu załatwienia spraw, zarządzać obecnością swoich dzieci w przedszkolu, korzystać ze zniżek u Partnerów Karty. Zintegrowana z Kontem Mieszkańca, Karta umożliwia dostęp do wielu miejskich usług w jednym miejscu.
Karta jest zintegrowana z programem Gdynia Rodzinna i projektem Gdynia Senior Plus, pozwala dzieciom i młodzieży szkolnej na korzystanie z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską bez konieczności posiadania legitymacji, może pełnić funkcję eBiletu, pozwala na łatwiejsze ewidencjonowanie pobytu czasu dziecka w przedszkolu, a także daje możliwość wypożyczania książek w gdyńskich bibliotekach.
Użytkownicy Karty mogą korzystać przez cały rok z bezpłatnych wejść do Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni, a raz w roku także do Teatru Miejskiego, Gdyńskiego Centrum Filmowego, Gdyńskiego Centrum Kultury, na mecze Arki Gdynia i Bałtyku Gdynia oraz zyskują dostęp do zniżek związanych z programem Gdynia Rodzinna i projektem Gdynia Senior Plus.
Karta umożliwia skorzystanie z niższych cen usług u ponad 70 Partnerów. Wśród nich znajdują się m.in. evi-MED, Laboratoria BRUSS, Centrum U7, Jumpcity czy Air Space.
Jak założyć Kartę Mieszkańca?
Kartę Mieszkańca mogą założyć wszystkie osoby zameldowane lub rozliczające w Gdyni PIT. Aby cieszyć się ze wszystkich możliwości, jakie daje Karta, wystarczy mieć Konto Mieszkańca (Rejestracji Konta mieszkańca można dokonać na stronie gdynia.pl/konto) i wysłać online krótki, łatwy do wypełnienia wniosek, a potem odebrać ją w gdyńskim InfoBoksie.

ikona