1415 (1115) 2020-06-26 - 2020-07-02

Nowy okres zasiłkowy

Wydział Spraw Społecznych informuje, że od 1 lipca rozpocznie się przyjmowanie wniosków online na nowy okres zasiłkowy o świadczenie dobry start 300+, zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny. Wszystkie wnioski można składać przez portal Emp@tia, natomiast dodatkowo wnioski o 300+ można złożyć przez bankowość elektroniczną i PUE ZUS.
Wnioski papierowe będziemy przyjmować od 1 sierpnia - przez tzw. wrzutnię, pocztą lub osobiście. Zalecamy jednak składanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa i konieczność ograniczania personalnego kontaktu .
Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadniowych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr telefonu z dopiskiem "Wizyta") na adres mail: rds@gdynia.pl i oczekiwać na kontakt pracownika.
Czas oczekiwania na wizytę będzie uzależniony od ilości zgłoszeń, ze względu na zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.