Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1415 (1115) 2020-06-26 - 2020-07-02

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Premiera kinowa dwóch głośnych polskich filmów – „Eastern” i „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – to wydarzenie tego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. Kino Studyjne GCF działa codziennie. Przez całe lato zaprasza też na pokazy filmowe i atrakcje w plenerze.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są między innymi: chiński dramat „Żegnaj, mój synu”, dwie francuskie komedie „#tuiteraz” oraz „Zawód kobieciarz”, irański dramat „30 gramów”, film dokumentalny „Powitanie słońca”, a także dwa filmy animowane dla dzieci: „Klara Muu!” i „Słoń Benjamin”.
Filmy z Iranu, Szwecji, Norwegii, Węgier, Włoch i Francji – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd filmowy, który jest wyjątkową okazją, by zobaczyć nowości na wiele miesięcy przed ich premierami kinowymi. Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów, wyjątkowo, ze względu na kilkumiesięczną przerwę w działalności kin, odbędzie się w środku lata, w Gdyni od 10 do 16 lipca.
Do Kina Studyjnego CGF powrócił ceniony przez stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, przybliżający sylwetki wybitnych malarzy i kompozytorów. Są one poświęcone wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie.
Najbliższe pokazy: „W Poszukiwaniu Chopina” 5 lipca i „Michał Anioł. Miłość i śmierć” 19 lipca.
Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też do kina plenerowego pod hasłem „Lato na Patio”.
Codziennie o godz. 15.00 na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF, na Placu Grunwaldzkim, można zobaczyć filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki o 10.00 wyświetlane są filmy animowane dla dzieci w ramach cyklu „Bajka w Centrum”. 27 czerwca, można zobaczyć film „Anioł”, a 28 czerwca, „Delicatessen”. W poniedziałki i czwartki o godz. 17.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na zajęcia fitness pod hasłem „Uważny ruch z muzyką filmową”.
Wstęp wolny.