1417 (1117) 2020-07-17 - 2020-07-30

Chodźcie na plac Kaszubski!

Gdynia Rodzinna po raz kolejny zaprasza na letnie, popołudniowe spotkania na placu Kaszubskim. Cykl spotkań jest dedykowany dzieciom, młodzieży oraz całym rodzinom. Na plac Kaszubski zaprasza gdynian, ale także turystów z całego świata.
Z pewnością będzie wesoło i kolorowo. Każdego tygodnia program spotkań będzie zupełnie inny, dlatego Gdynia Rodzinna zachęca do odwiedzania placu Kaszubskiego. Po całodniowym plażowaniu będzie to miłe zakończenie wakacyjnego dnia.
Gdynia Rodzinna czeka na Was przy fontannie na placu Kaszubskim w każdy poniedziałek i czwartek do 20 sierpnia w godz. 17.00-19.30.
W tym roku na placu Kaszubskim bawimy się w klimacie popularnych i znanych bajek:
20 i 23.07 – „Brzydkie kaczątko” (Nadmorski Plener Czytelniczy)
Jak oprawia się książki, jak się o nie dba, robimy zakładki do książek, dobieramy się w pary i upiększamy się. Robimy zdjęcia u fotografa.
27 i 30.07 – „Jaś i Małgosia”
O relacjach, uczuciach, najlepszych przyjaciołach jakimi są psy, zasady dobrej komunikacji z psem, co nam mówi psia mowa ciała.
3 i 6.08 – „Nowe szaty króla”
Jak nosiły się damy i kawalerowie w różnych epokach?, jakie fryzury czesały, jakie nakrycia głowy dobierano do kreacji? Spróbujemy wybrać strój takich dam i/lub panów, a potem przekonać się, czy elegantki i eleganci sprzed wieków mogliby się zaprezentować w tych kreacjach dzisiaj oraz temat eko - jak przerobić starą rzecz, aby posłużyła nam na nowo?
10 i 13.08 – „Smerfy nad morzem”
Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, kurs pierwszej pomocy, zabawy plażowe.
17 i 20.08 – „Pan kotek był chory”
Jak funkcjonuje ludzki organizm, jak dbać o zdrowie, ćwiczenia i atrakcje do wykonania przez cały rok.
Wszystkie animacje będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym, czyli w bezpiecznym dystansie, w rodzinnym gronie, a jednocześnie z ogromną dawką pozytywnej energii.
Szczegółowy harmonogram cotygodniowych spotkań na gdyniarodzinna.pl oraz na profilu Facebook.pl/GdyniaRodzinna.