1417 (1117) 2020-07-17 - 2020-07-30

Sąsiedzi znów się spotkają

Wznowione zostały stacjonarne zajęcia w przestrzeni Młodzieżowego Centrum Innowacji Społecznych i Designu Wymiennikownia oraz w domach sąsiedzkich.
W okresie pandemii aktywność mieszkańców przeniosła się do sieci i tam mocno się rozwijała. Po prawie czterech miesiącach zajęcia stacjonarne zostały wznowione. Jednak i w domach sąsiedzkich, i w Wymiennikowni – w miarę możliwości – będą odbywać się w terenie. W związku z zaleceniami dotyczącymi epidemii, liczba osób mogących być obecnych na spotkaniach w salach domów sąsiedzkich jest ograniczona, stąd lepiej się wcześniej zapisać. Mieszkańcy, którzy mają własne pomysły na organizację spotkań i zajęć sąsiedzkich, mogą kontaktować się z animatorami danej przestrzeni.
Spora część zajęć domu sąsiedzkiego w Przystani Chylońska 237 planowana jest – przy sprzyjającej pogodzie – w plenerze. Chętnych czekają m.in. leśne warsztaty tworzenia mandali i łapaczy snów, a także tworzenie bomb nasiennych. Do domu sąsiedzkiego wracają z kolei warsztaty krawieckie. Seniorów czekają m.in. opowieści podróżnicze o egzotycznym Egipcie.
Pełen przekrój zajęć czeka na uczestników i uczestniczki domu sąsiedzkiego w Chyloni. Dorośli mogą wziąć udział m.in. w zajęciach gimnastycznych „zdrowy kręgosłup”, warsztatach krawieckich, a także w spotkaniach brydżowych. Dla osób w wieku 60+ zorganizowane zostaną ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe, a dla trochę młodszych mieszkańców – treningi breakdance z Beeskim. Część zajęć, zwłaszcza ruchowe, przy dobrej pogodzie będzie odbywać się na zewnątrz. Będą także transmitowane online.
Sale domu sąsiedzkiego w Wielkim Kacku czekają na wypełnienie sąsiedzkimi pomysłami. We wtorki, środy i czwartki w salach na pierwszym piętrze mogą być organizowane np. próby muzyczne i spotkania osiedlowych grup tematycznych, a także do pracy indywidualnej.
W godzinach otwarcia Przystani Lipowa 15, a także w wybrane poniedziałki i piątki odbywać się będą okazjonalne wydarzenia plenerowe.
Szczegółowy program zajęć i aktualne informacje o działalności Wymiennikowni na facebookowych profilach oraz stronach: wymiennikownia.org, przystan.gdynia.pl.