1417 (1117) 2020-07-17 - 2020-07-30

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Podczas wakacji warto się wybrać do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. W repertuarze każdego dnia jest nawet kilkanaście różnych filmów, dla dzieci i dorosłych, które można oglądać w trzech kameralnych, klimatyzowanych i bezpiecznych salach kinowych. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też na bezpłatne warsztaty, zajęcia ruchowe i seanse w Kinie Plenerowym. Wszystko to na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF na Placu Grunwaldzkim, gdzie trwa akcja „Lato na Patio”.
Przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „xABo: Ksiądz Boniecki” odbędzie się w Kinie Studyjnym GCF 21 lipca o godz. 20.00.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też na Tournée Nowych Horyzontów, czyli miniprzegląd filmowy związany z jednym z najważniejszych festiwali filmowych. Od 24 do 26 lipca w Kinie Studyjnym GCF zaprezentowane zostaną trzy filmy, które nie miały jeszcze premiery kinowej w Polsce: „Przynęta” – zwycięzca ubiegłorocznej edycji Nowych Horyzontów, „Liberté” – jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji Festiwalu, „Ema” – przebój nadchodzącej edycji, zaplanowanej na jesień tego roku.
Do sali kinowej powrócił cykl „Bajka w Centrum”, czyli sobotnie poranki filmowe, połączone z warsztatami. 25 lipca o godz. 10.00 najmłodsi widzowie spotkają się z „Kaktusem i Małym”, bohaterami współczesnej polskiej serii animowanej dla dzieci. Po seansie dzieci wezmą udział w warsztacie, dzięki któremu dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać resztki i jakie cuda można wyczarować, dając przedmiotom drugie życie.
Powrócił popularny wśród stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, prezentujący filmy poświęcone wybitnym malarzom i kompozytorom. Najbliższe pokazy: „Michał Anioł. Miłość i śmierć” (19 lipca), „W poszukiwaniu Haydna” (2 sierpnia). Aktualny repertuar Kina Studyjnego GCF, aktualizowany w każdy wtorek, dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.
Lato na Patio
„Uważny ruch z muzyką filmową” – pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 17.00-18.00, na trawie na pl. Grunwaldzkim odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej, współzałożycielki gdyńskiego Centrum Joga i Pilates, entuzjastki różnych form terapii ciała i ducha. Udział jest bezpłatny. Wystarczy przyjść, zadbać o wygodny strój i przynieść z sobą matę do ćwiczeń, koc bądź gruby ręcznik.
Klasyka filmowa i pełnometrażowe hity kinowe, filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci – tak w największym skrócie wygląda program Kina Plenerowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, dostępnego bezpłatnie dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. Codziennie o godz. 15.00 można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godz. 10.00 wyświetlane są filmy animowane, między innymi „Pamiętnik Florki”, „Żubr Pompik”. „Mami Fatale”, „Basia”.
W kolejne czwartki o godz. 18.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na prezentację klasyków kina amerykańskiego. Z kolei w soboty o godz. 18.00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Tajemnice Joan” (18 lipca), „Podły, okrutny, zły” (25 lipca).
Repertuar na www.gcf.org.pl.