1417 (1117) 2020-07-17 - 2020-07-30

XIV Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych

25 lipca w godz. 9.30-14.00 odbędzie się XIV Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych.
„Dzień kreatywnyˮ Miejskich Hal Targowych powraca. Letni czas przynosi nowe pomysły oraz inspiracje. Jeśli chcesz aktywnie i kreatywnie spędzić weekend, to koniecznie dołącz do nas! W programie najbliższej edycji wydarzenia znalazły się propozycje warsztatów modowych, kulinarnych, spacer modowo-historyczny oraz cykl spotkań konserwatorsko-architektonicznych.
25 lipca będzie wyjątkową okazją do eksplorowania tematu mody i designu, a impulsem do kreatywnych działań stanie się nurt w sztuce i modzie – op art oraz hasło: re-design przedmiotów retro codziennego użytku oraz food design w kreacji kulinarnej:
„Estetyka Nowoczesnościˮ – cykl spotkań z kolekcjonerem i warsztaty konserwatorsko-architektoniczne – atrakcje pod szyldem Re-design
„Krótka historia strojów domowychˮ – przegląd mody dla pań i panów. Od bonżurki, przez dres do #strojesienahomeoffisie
„Op! Sukienkaˮ – kreatywny warsztat modowy D.I.Y. Inspiracje Op Artem
„Modowe peregrynacjeˮ – spacer z atrakcjami. Podróż przez dekady do świata mody i wzornictwa witryn sklepowych. Hale Targowe i gdyńskie domy mody.
„Smacznie zaprojektowaneˮ – prezentacja tematu food design. Sztuka kompozycji smaków i aromatów.
Do współpracy przy wydarzeniu zostali zaproszeni znamienici goście, m.in.: Sabina Czupryńska – kostiumograf z Teatru Miejskiego w Gdyni, Hubert Bilewicz - doktor historii sztuki i badacz historii wzornictwa polskiej sztuki użytkowej, Weronika Szerle – historyczka sztuki, badaczka historii mody, dizajnu i architektury.
Proponowane atrakcje Dnia Kreatywnego odbędą się stacjonarnie oraz w formule on-line na funpagu Hal Targowych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy na warsztaty zostaną uruchomione do 20 lipca.
Program, szczegóły i regulamin wydarzenia: www.haletargowegdynia.pl i FB/haletargowegdynia.

ikona