UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1422 (1122) 2020-09-11 - 2020-09-17

Pan Monopoly inwestuje w Gdyni

Chcecie zakupić atrakcyjne nieruchomości w Gdyni? Od teraz każdy może stać się właścicielem mieszkania w Yacht Park Marinie. Co tam mieszkanie, możecie kupić Port Gdynia, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Emigracji, a nawet wybudować hotel na klifie. Ale uwaga! Klif jest najdroższy. Takie inwestycje tylko w Monopoly Gdynia. Uroczysta premiera miała miejsce w ubiegły weekend.

Uczestnicy wydarzenia odsłaniają planszę Monopoly
fot. Przemek Kozłowski

Przyszła kolej, by dołączyć do elitarnej grupy światowych miast, które mają własne edycje gry, jak Nowy Jork, Sydney, Londyn, a w Polsce Gdańsk, Toruń, Wrocław, Zakopane czy Kraków.
Uroczysta premiera Monopoly odbyła się 5 września o godz. 12.00 w Marina Yacht Park. Odsłonięcia wielkiej planszy Monopoly dokonał prezydent Wojciech Szczurek.
Organizatorzy przygoto­wali dla uczestników konkursy z nagrodami, foodtrucki, strefę relaksu, animacje dla dzieci i spotkanie z Panem Monopoly – oficjalną maskotką gry.

Monopoly Edycja Gdynia prezentuje walory miasta, piękne krajobrazy, ciekawe obiekty i wydarzenia, które stanowią o jego charakterze i atrakcyjności. A są to między innymi: Bulwar Nadmorski, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Emigracji, skwer Kościuszki i klif Orłowski – najdroższe pole w całej grze, a także IX Liceum Ogólnokształcące, które wygrało jesienny konkurs organizowany dla gdyńskich szkół.
Wyróżnikiem gdyńskiej edycji, niespotykanym do tej pory, są pola piaskowe. Zaczynając grę z pola „start”, rusza się z plaży.
Gra jest dostępna m.in. w salonach Empik i w wybranych księgarniach na terenie miasta.