UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1422 (1122) 2020-09-11 - 2020-09-17

Twórczo na placu Grunwaldzkim. Przed nami SLOT Pomorze

Prezentacja sztuki lokalnych artystów, integracja środowisk twórczych, zacieśnianie więzi społecznych czy promocja postawy obywatelskiej. Te idee przyświecają festiwalowi SLOT Pomorze – imprezie, która już 12 września zagości na placu Grunwaldzkim w Gdyni. W programie m.in. warsztaty rękodzielnicze, strefa audiowizualna, debaty, pokazy filmowe i koncerty.

Jednodniowy festiwal SLOT Pomorze to w pełni otwarte i bezpłatne wydarzenie, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jego celem jest prezentacja szeroko rozumianej kultury alternatywnej. W Gdyni odbywać się to będzie poprzez wiele rozmaitych atrakcji: od dotykających różnych dziedzin warsztatów, przez rozmowy i debaty, aż po koncerty i pokazy filmowe.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji SLOT Pomorze są przybrane w formę hashtagów hasła: #sztukażycia, #sztukawyboru i #zarażamnadzieją. Jak zapowiadają organizatorzy – festiwal ma zachęcić do rozmowy na temat palących problemów społecznych, zmian i tego, jak radzić sobie ze zmieniającym się światem, będąc jednocześnie wsparciem dla innych.

Festiwal SLOT Pomorze dopełni zaplanowany na tydzień poprzedzający imprezę cykl webinariów dla młodzieży i dorosłych. Do uczestniczenia w nich zaproszeni są nie tylko gdynianie, ale także osoby z całej Polski i ze świata. Spotkania online dotyczyć będą tematów zmiany, która dotyka klimat, społeczeństwo. Biorący w nich udział wspólnie zastanowią się jak na nią reagować i jak się z nimi oswajać.

Wstęp na SLOT Pomorze jest bezpłatny, a uczestnikiem może zostać każdy. Szczegóły dotyczące poszczególnych punktów programu dostępne są na stronie: www.slotpomorze.pl. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Twórczych „Fordewind”, która ma na celu szeroko pojętą działalność edukacyjną i kulturalną, szczególnie w zakresie wspierania wychowania i rozwoju młodych ludzi. Partnerem wydarzenia jest Gdynia, a honorowy patronat nad nim objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.