UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1422 (1122) 2020-09-11 - 2020-09-17

Za nami Gdańsk Press Photo 2020

Za nami wernisaż wystawy i gala wręczenia nagród XXIV Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy Gdańsk Press Photo 2020. Tegoroczne Grand Prix zdobył Krzysztof Mystkowski, fotoreporter agencji KFP. Gdynia jest jednym z patronów konkursu. Podczas uroczystości wręczono m.in. nagrody i wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdyni.

Gdańsk Press Photo to konkurs, w którym uczestniczą profesjonalni fotograficy współpracujący na stałe z mediami z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz amatorzy zamieszkali na tym terenie. Nagrody są przyznawane w sześciu kategoriach: wydarzenie, ludzie, życie i świat wokół nas, kultura, sport i fotografia spoza regionu wykonana przez pomorskiego fotoreportera. Wernisaż wystawy i uroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 września w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Nagrody i wyróżnienia trafiły do fotoreporterów i fotografików, którzy najciekawiej pokazali rzeczywistość i wydarzenia minionego roku w rejonie Wybrzeża. Wiele zdjęć skupiało się na temacie pandemii.
Jury Konkursu Gdańsk Press Photo 2020 przyznało dwie nagrody oraz wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdyni. Nagrody trafiły do: Martyny Niećko – w kategorii „Foto spoza regionu” za zdjęcie „Protest przeciwko Marszowi Równości” oraz do Marcina Gadomskiego – w kategorii „Sport” za zdjęcie „Pavels Steinbors”. Natomiast wyróżnienie powędrowało do Krzysztofa Mystkowskiego – w kategorii „Foto spoza regionu” za zdjęcie „Żołnierze WOT”.

Organizatorami konkursu są Nadbałtyckie Centrum Kultury i Kosycarz Foto Press. Natomiast patronami i fundatorami nagród – marszałek województwa pomorskiego oraz prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Pełna lista laureatów na stronie internetowej www.nck.org.pl.