Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji. Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji.
1424 (1124) 2020-09-25 - 2020-10-01

III Festiwal Literatury Dziecięcej Koci łapci

Tegoroczna edycja Festiwalu Literatury Dziecięcej Koci Łapci odbędzie się w dniach 3-11 października.

W tym roku festiwal literatury dziecięcej jest organizowany w zmienionej formule. Uczestnicy spotkają się w gdyńskich księgarniach i posłuchają opowieści o książkach dla dzieci.

Gdynia Rodzinna wspólnie z Szymonem Jachimkiem zajrzy do środka kilku z nich i zapyta o najlepsze pozycje dla dzieci.
Na kanale Facebook/GdyniaRodzinna będzie można śledzić transmisję online.

3 października organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i na wycieczkę po gdyńskich księgarniach.

Będzie można przyjść do wybranej księgarni i przynieść ze sobą swoje ulubione książki, by pokazać je dzieciom, które będą oglądać festiwal online. Będzie też można skorzystać ze specjalnego rabatu aż 30% (między 4 a 11 października) na jedną z polecanych przez księgarnie książek. Wszyscy, którzy odwiedzą wydarzenie, otrzymają „Rodzinny przewodnik po Gdyni”.

Trasa wycieczki:
9.46 – PolAnglo, ul. Świętojańska 33
10.30 – Koga, ul. Świętojańska 23
11.15 – Szymelka, ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8
12.15 – Chimera, ul. 3 Maja 1b
13.00 – Muzeum Emigracji, ul. Polska 1
14.00 – Cafe Vademecum, ul. Świętojańska 5. W księgarni Cafe Vademecum odbędzie się spotkanie z Szymonem Jachimkiem, który opowie o kulisach napisanej przez niego opowieści i przepięknie opowiedzianej online przez Magdalenę Bochan-Jachimek historii o „Klarze i Franku”.
15.15 – Biblioteka Śródmieście – spotkanie wokół projektu „Moja pierwsza książka”.

4 października
organizatorzy zapraszają na Górę św. Mikołaja zwaną Świętą Górą w Chyloni, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się niezwykła premiera kolejnej książeczki gdynieczki, która opowiada o tym tajemniczym miejscu. „Góra pełna przygód” została napisana przez Szymona Jachimka i pięknie zilustrowana przez Klarę Wicenty.

W Muzeum Miasta Gdyni między 4 a 11 października dostępna będzie niewielka ekspozycja pamiątek i znalezisk, które pochodzą z Góry Św. Mikołaja, a stanowią zbiory muzeum. Warto zobaczyć, co odnaleziono do tej pory w tym magicznym miejscu.
Organizatorem wydarzenia jest Gdynia Rodzinna.

Partnerami wydarzenia są gdyńskie małe księgarnie – PolAnglo, Koga, Szymelka, Chimera i Vademecum oraz instytucje kultury: Biblioteka Gdynia, Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

Więcej informacji na stronie www.gdyniarodzinna.pl i na FB/GdyniaRodzinna.