1424 (1124) 2020-09-25 - 2020-10-01

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim w Gdyni

W dniach 25-27 września w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się, przeniesiony z maja, finał 13 edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną, najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy.

Zwyciężczyni albo zwycięzca konkursu otrzyma pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł. Ogólnopolski konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną został powołany przez prezydenta Gdyni w 2007 roku, jako rozwinięcie i uzupełnienie powołanego dwa lata wcześniej Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Oba przedsięwzięcia są elementami najbardziej prestiżowego w Polsce projektu promocji i popularyzacji polskiej dramaturgii współczesnej. W tym roku w konkursie brało udział 257 sztuk. Pięć najlepszych zobaczymy w formie inscenizowanych czytań. Spośród nich Kapituła wyłoni laureata.

Czytania i szkice sceniczne najlepszych sztuk zgłoszonych do konkursu w interpretacji aktorów Teatru Miejskiego w Gdyni pod opieką reżyserską Piotra Ratajczaka.
25 września
godz. 17.00 Debil Maliny Prześlugi
godz. 19.00 Incydent Jarosława Jakubowskiego
26 września
godz. 17.00 Kapelusz: rys hagiografii Michała Lachmana
godz. 19.00 Listen to your heart Piotra Rowickiego
27 września
godz. 15.00 Swietłana Przemysława Wojcieszka
godz. 17.00 Szpetni czterdziestoletni na jazzowo, czyli … Joanna Knitter/wokal, Artur Jurek/piano, Darek Herbasz/saksofon, Janusz Macek Mackiewicz/kontrabas, Piotr Góra/perkusja
godz. 19.00 Gala finałowa Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, wyłonienie Laureata 13. edycji konkursu
Zapraszamy na teatralną ucztę.
Szczegóły na stronie: www.gnd.art.pl.

***

Teatr Miejski (ul. Bema 26) zaprasza:
28 września o godz. 19.00 na spotkanie autorskie z Pawłem Huelle, promujące zbiór opowiadań pt. Talita.
29 września na „Tango – na pełnym morzu” Sławomira Mrożka w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany wyjątkowo na dużej scenie.
Spektakl, w którym kultowy dramat „Tango” został wzbogacony jednoaktówką „Na pełnym morzu”. O wszechwładnej dyktaturze niekontrolowanego chamstwa, które uzurpuje sobie prawo do ustanawiania reguł oraz o równolegle funkcjonujących oszalałych eksperymentatorach, którzy wierzą, że zrewolucjonizują świat za pomocą ekstrawaganckich nowinek. Jak to u Mrożka: czarny humor, komediowy żywioł i krwiści bohaterowie w wielowymiarowych rolach.
Szczegóły: www.teatrgombrowicza.art.pl