1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Dąbrowa. Będzie przebudowa placu zabaw

Popularne miejsce spotkań i zabaw przy ul. Gorczycowej przejdzie spektakularną metamorfozę. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni właśnie podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na realizację tego zadania inwestycyjnego.

- Realizacja tego zadania to wynik dobrej współpracy na linii jednostka miejska, rada dzielnicy i wnioskodawczyni. Udało się nam zabezpieczyć środki finansowe, które pozwolą wypracować projekt uwzględniający potrzeby starszych i młodszych dzieci oraz osób aktywnie korzystających z urządzeń siłowych. Dodatkowo plac przy ul. Gorczycowej ma zyskać nowy drenaż, który prawidłowo odwodni jego teren. Chcemy, aby ta przestrzeń spełniała gdyńskie standardy bezpieczeństwa i dostępności. Liczymy, że projektantka sprawnie przygotuje dokumentację, która będzie podstawą do wyłonienia wykonawcy tej przebudowy - tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Zarząd Dróg i Zieleni zdecydował się na podpisanie umowy z Małgorzatą Piotrowicz. Ta doświadczona projektantka jest autorką wielu popularnych projektów przestrzeni zabaw i rekreacji na terenie całej Gdyni.
Teren placu ma zachować funkcję rekreacyjną. Zostaną wymienione wszystkie elementy wyposażenia. Starsze i młodsze dzieci będą mogły też liczyć na nowe urządzenia zabawowe. Plac ma być również przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Istniejąca nawierzchnia żwirowa zniknie, a w jej miejscu pojawią się nawierzchnie z różnych materiałów (syntetyczna, żwirowa, z kostki betonowej, trawnik).
Na przebudowie placu zyskają też amatorzy aktywności sportowych. Urządzenia do ćwiczeń zmienią swoje lokalizacje i zyskają nowe nawierzchnie.
Projekt będzie też obejmował wytyczne do wymiany istniejącego drenażu z dostosowaniem przebiegu sieci do projektowanego układu urządzeń i wyposażenia.

ikona