1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach oraz online. Pora na drugą część projektu „Czytaj i działaj! Reportaż jest o tobie”, która poświęcona jest odpominaniu historii. Wydarzenie składa się z dwóch części.

2 października o godz. 18.00 odbędzie się debata online z udziałem Mikołaja Grynberga, Wojciecha Szota i Marii Buko. Punktem wyjścia do rozmowy będą opowieści gdynian: jak wspominają lekcje historii? Co wiedzą o przeszłości swojej rodziny? Spotkanie będzie można obejrzeć (oraz zadać pytania jego uczestnikom) na profilu Facebook Biblioteka Gdynia.

3 października o godz. 11.00 odbędą się warsztaty w Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15) pt.: „Jak szukać rodzinnych historii?”, które poprowadzi reporterka Magdalena Grzebałkowska. Zapisy mailowe: promocja@bibliotekagdynia.pl lub telefoniczne: 58 667 98 27.

5 października o godz. 17.00 na profilu Facebook: Biblioteka Gdynia odbędzie się transmisja na żywo ze spotkania autorskiego z Tomaszem Samojlikiem, biologiem i popularyzatorem przyrody, rysownikiem i twórcą komiksów (m.in. serii „Ryjówka przeznaczenia i „Żubr Pompik”).

8 października o godz. 17.00 na profilu Facebook Biblioteka Gdynia prowadzona będzie transmisja na żywo przedstawienia dla dzieci „Tymoteusz wśród ptaków” w wykonaniu Teatru Barnaby. O czym będzie teatrzyk? Miś z Rymcimcimowa, Tymek, znajduje w lesie porzucone jajo… i postanawia je wysiedzieć.

ikona