1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

„Kulinarna Świętojańska” wyróżniona

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk przyznał nagrody i wyróżnienia za zasługi dla rozwoju turystyki w naszym regionie. Wśród laureatów znalazł się m.in. gdyński festiwal „Kulinarna Świętojańska”.
Obchodzony od 1979 roku Światowy Dzień Turystyki jest okazją do uhonorowania wybitnych dla turystyki postaci i ich osiągnięć oraz nagrodzenia zrealizowanych turystycznych projektów za rok 2019. Tegoroczne pomorskie obchody ze względu na pandemię koronawirusa obchodzone były online. Podczas transmitowanej uroczystości Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego przyznał nagrody i wyróżnienia oraz Nagrodę Gryfa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w naszym regionie.
Wyróżnienie w kategorii „Oferta turystyczna” otrzymał gdyński festiwal „Kulinarna Świętojańska”. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się na jednej z najbardziej znanych ulic Gdyni i przyczynia się do promocji miejskiego projektu „Szlak Kulinarny Centrum Gdyni”. W 2019 roku impreza przyciągnęła blisko 5 tysięcy osób, które przechadzając się ulicą Świętojańską, mogły kosztować przysmaków przygotowanych przez lokalnych restauratorów.

ikona