1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Od października zmiany w ruchu na ul. Orłowskiej

To jedna z najchętniej uczęszczanych ulic w mieście. Prowadzi do mola i znajdującego się nieopodal klifu. Mowa o ul. Orłowskiej. Jej fragment – od parkingu do Tawerny Orłowskiej – jest sezonowo zamykany dla ruchu samochodowego od 2018 roku. Teraz te zasady będą obowiązywały przez cały rok. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona od 2 października.

Zakaz ruchu samochodowego będzie obowiązywał na odcinku od ul. Orłowskiej 23 (czyli tuż za wjazdem na parking) do końca ulicy, w kierunku mola, plaży i klifu. To lubiana i chętnie odwiedzana przez gdynian i turystów okolica. Stąd decyzja władz miasta o ograniczeniu ruchu samochodowego w tym rejonie. Fragment ul. Orłowskiej – od parkingu do Tawerny Orłowskiej – był do tej pory zamykany sezonowo, w okresie wakacyjnym.

– Orłowo to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Miejsce, w którym od lat ograniczamy ruch samochodowy w miesiącach wakacyjnych. Ostatnie tygodnie pokazały jednak, że chętnie przyjeżdżamy tam nie tylko w wakacje, ale przez cały rok. Stąd decyzja, by wydłużyć te zasady na cały rok, ograniczyć przemieszczanie samochodów i pozwolić odetchnąć, niejako, tej przestrzeni orłowskiej od ruchu i parkujących samochodów – powiedział prezydent Wojciech Szczurek.


Od 2 października ograniczenia te będą obowiązywały przez cały rok. Wtedy zostanie tam wprowadzona nowa organizacja ruchu.
Bez przeszkód będą mogły się tam poruszać rowery, dostawcy zaopatrzenia czy pojazdy służb miejskich. Ograniczenia nie dotyczą też mieszkańców ul. Orłowskiej 2-23A oraz ul. Zacisznej. Tak jak dotychczas będą oni mogli swobodnie dojechać do swoich domów.
Na ostatnim odcinku ul. Orłowskiej znajdują się też miejsca parkingowe dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Wciąż będą one dla nich dostępne.

ikona