1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Park z widokiem na morze w Orłowie

Zieleń, ławki, miejsca do piknikowania i specjalnie przygotowane punkty widokowe na krajobraz obejmujący orłowskie molo, plażę i morze. Już wkrótce park Wzgórze Mewy, przy ujściu rzeki Kaczej, zupełnie się zmieni. Wszystko dzięki inwestycji, która powstanie w tym miejscu za sprawą współpracy miasta i firmy Vectra.

Park Wzgórze Mewy to przestrzeń usytuowana w samym centrum reprezentacyjnej części Orłowa. Zieleniec znajduje się przy ujściu rzeki Kaczej do morza, a także w bezpośrednim sąsiedztwie orłowskiego molo. Z parku rozciąga się przepiękny widok na zatokę, klif, promenadę królowej Marysieńki, ławeczkę z pomnikiem Antoniego Suchanka, czy uwielbiane przez mieszkańców i turystów molo.
Nieduży park zyska wkrótce nowy wygląd. Wszystko za sprawą inwestycji, w którą zaangażowane jest miasto oraz gdyńska Grupa Vectra.
Koncepcja powstania parku pojawiła się w związku z potrzebą stworzenia w tym miejscu miasta przestrzeni przyjaznej ludziom, która z jednej strony pozwoli odpocząć w spokoju, a z drugiej da możliwość spotkań w większym gronie. W projekcie znajdują się również punkty widokowe. Dzięki nim będzie można podziwiać malownicze Orłowo z nieznanych dotąd perspektyw.
Przestrzeń pod nowy park podzielono na kilka stref, z których każda będzie miała inne przeznaczenie.Przede wszystkim udostępniony zostanie trawnik rekreacyjny, gdzie będzie można rozłożyć koc i cieszyć się wspólnym czasem w gronie przyjaciół czy rodziny.
Plany odświeżenia parku Wzgórze Mewy zakładają również powstanie punktu widokowego na górze skarpy. Jego konstrukcja będzie wystawać poza obrys pagórka, co pozwoli podziwiać rzekę Kaczą w jej ostatnim fragmencie, tuż przed ujściem do morza, a także otaczające ją zabudowania i przyrodę.
Inwestycja zakłada również prace przy zieleni obecnie znajdującej się w parku. Pojawią się kwiaty i trawy ozdobne. Wykonana zostanie renowacja i pielęgnacja drzew i tzw. zieleni wysokiej.
Cały park zostanie odpowiednio oświetlony. U podnóża wzniesienia, przy drodze, znajdzie się punkt umożliwiający ustawienie food trucka oraz leżaków. Istniejąca toaleta publiczna zostanie zastąpiona nowym budynkiem, położonym w głębi parku. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym park ma być instalacja artystyczna, która upamiętni Grupę Vectra, jako inicjatora odnowienia parku.
Wedle planów z uroków odnowionego parku gdynianie i odwiedzający miasto goście będą mogli cieszyć się już w przyszłym roku.

ikona