1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w nowej odsłonie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2, która do tej pory prowadziła działalność przy ul. Opata Hackiego 13, przeniosła się do nowej, świeżo wyremontowanej siedziby przy Szkole Podstawowej nr 31. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy będą potrzebowali profesjonalnego wsparcia specjalistów, będą teraz mogli z niego skorzystać pod nowym adresem przy ul. Chylońskiej 227.

Budynek szkoły, wraz z segmentem przeznaczonym na poradnię, przeszedł w zeszłym roku kompleksową termomodernizację. Pomieszczenia zostały przebudowane i dostosowane do działalności instytucji.
W zakres prac weszły między innymi: wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej, wykonanie instalacji elektrycznej i niskoprądowej, wykonanie instalacji przeciwpożarowej w obrębie komunikacji oraz klatki schodowej, wykonanie instalacji sanitarnych i wentylacji oraz przebudowa i zmiana układu istniejących pomieszczeń. Powstała także nowa konstrukcja klatki schodowej wraz z szybem windowym, obsługującym wszystkie kondygnacje. Wydzielono miejsce na przewijak i ławeczkę do karmienia dla matek.
Dzięki przebudowie w placówce będą prowadzone zajęcia integracji sensorycznej oraz pojawiła się strefa relaksu (hamak, leżaki, fotele).

Nowa PPP to przestronne gabinety do diagnozy i terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej, sala do grupowej terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego i ogromna sala konferencyjna.
Wartość całej inwestycji to blisko 3,5 mln zł.

ikona