1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Razem dla biznesu w kryzysie

Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała w towarzystwie przedstawicieli Sztabu Kryzysowego Pomorskich Przedsiębiorców na tle standów promujących organizacje pomorskich pracodawców

Podziękowanie od Sztabu Kryzysowego Pomorskich Przedsiębiorców za działania wspierające firmy w czasie pandemii otrzymała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, fot. Anna Rezulak

Kiedy pandemia koronawirusa w szybkim tempie postawiła nad przepaścią wiele firm, które latami pracowały na gospodarczy kapitał regionu, trzeba było błyskawicznie działać. Specjalnie powołany Sztab Kryzysowy Pomorskich Przedsiębiorców teraz uhonorował tych, którzy wyciągnęli do biznesu pomocną dłoń w najtrudniejszym okresie. Podziękowania od sztabu odebrała m.in. wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała.


W gdańskim Dworze Artusa zorganizowano symboliczne spotkanie tych, którzy w trudnym czasie nie pozostali obojętni na kondycję regionalnego biznesu. Sztab Kryzysowy Pomorskich Przedsiębiorców, który został utworzony przez organizacje pracodawców z województwa pomorskiego podziękował za wsparcie m.in. przedstawicielom samorządów. Postawa miast i gmin, które w szczycie pandemii przygotowały programy wsparcia i ulgi dla lokalnych przedsiębiorców w sporym stopniu uchroniła lokalną gospodarkę przed silnym kryzysem.

Wśród osób wyróżnionymi podziękowaniami od Sztabu Kryzysowego Pomorskich Przedsiębiorców znalazła się wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki – Katarzyna Gruszecka-Spychała. W ten sposób postanowiono docenić „działania na rzecz pomorskich przedsiębiorców w ramach współpracy ze Sztabem Kryzysowym Pomorskich Przedsiębiorców w trudnym okresie pandemii”.

Wśród organizacji, które w imieniu sztabu składały podziękowania widnieją m.in. Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Loża Gdańska Business Centre Club, Pomorski Związek Pracodawców Lewiatan, Pracodawcy Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza czy Wojewódzkie Zrzeszenie Handlu i Usług w Gdańsku.

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki z podziękowaniami od Sztabu Kryzysowego Pomorskich Przedsiębiorców, fot. Anna Rezulak

Gdynia z falochronem dla firm


Przypomnijmy, że miasto Gdynia w szczytowym okresie pandemii koronawirusa w Polsce, w czasie tzw. lockdownu błyskawicznie opracowało i wdrożyło miejski program wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców – Gdyński Falochron. Wśród rozwiązań opracowanych dla przedstawicieli biznesu znalazły się m.in. ulgi podatkowe i odroczenia terminów płatności, zwolnienia z czynszów za wynajem miejskich lokali czy bezpłatne usługi doradcze świadczone przez profesjonalne firmy.

Dzięki podjętym działaniom gdyński biznes wyszedł z kryzysu obronną ręką – według statystyk obejmujących okres od kwietnia tego roku, w Gdyni powstało dwukrotnie więcej firm niż tych, które w tym samym czasie zakończyły działalność. Miasto dzięki temu może się obecnie także pochwalić znacznie niższą stopą bezrobocia niż wskaźniki wojewódzkie i krajowe.

  • ikonaOpublikowano: 01.10.2020 15:02
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 01.10.2020 15:02
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także