Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1427 (1027) 2020-10-16 - 2020-10-22

Dzieje się w bibliotece

Biblioteka Gdynia zaprasza:
- 28 października, godz. 18.00 - spotkanie autorskie online z Martą Frey
Marta Frej – malarka, ilustratorka, aktywistka, prezeska fundacji Kulturoholizm, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku powstał jej komiks „Dromaderki”. Najbardziej popularne prace to grafiki z tekstami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Obecnie współpracuje z tygodnikiem Polityka i z Wysokimi Obcasami
- 31 października, godz. 17.00 - Ostatnie drzewo - spotkanie online z twórcami komiksu
„Ostatnie drzewo” to projekt komiksowy stworzony przez drużynę popularnych polskich autorów komiksów oraz ilustratorów. W ich gronie znaleźli się m.in.: Jan Mazur, Anna Krztoń, Jakub „Dem” Dębski, Berenika Kołomycka, Bartek „Henryk” Glaza, Jerzy Łanuszewski, Edyta Bystroń, Krzysztof Owedyk, Joanna Karpowicz, Tomasz „Spell” Grządziela czy Karolina „Szarosen” Plewińska. Nad całością projektu czuwa publicysta i scenarzysta komiksowy, a także pomysłodawca projektu, Paweł Kicman.
Transmisje z wydarzeń online dostępne będą na Facebooku Biblioteki Gdynia.