Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1427 (1027) 2020-10-16 - 2020-10-22

Kulturalny sukces gdyńskich fundacji

Na tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Warszawie wyróżnienie, w postaci zaprezentowania swoich wyjątkowych projektów, otrzymały aż dwie fundacje z Gdyni. Pierwszą z nich jest Fundacja Inicjatyw Twórczych Fordewind z projektem „Wideopamiętnik z czasów kwarantanny", a drugą Fundacja Śpiewaj! z inicjatywą #śpiewajwdomu.
Głównym celem Ogólnopolskiej Giełdy Projektów jest wymiana doświadczeń lokalnych liderów kultury związanych z realizowanymi projektami, które aktywizują społeczność w całej Polsce.
Tegoroczne hasło przewodnie to „Animacja w sieci". Wybrane działania oceniane są przede wszystkim pod kątem zgodności z tematem. Ponadto dla komisji istotna jest wartość merytoryczna projektu, czyli aspekt tworzenia i podtrzymywania więzi społecznych, poprzez działania wykorzystujące między innymi internet oraz edukowania, szerzenia wiedzy i digitalizowania zasobów kultury. Podczas oceny projektów liczy się też ich dokumentacja fotograficzna, a także przygotowana ewaluacja.
W tym roku liczba zgłoszonych projektów znacznie przewyższyła oczekiwania organizatorów, co potwierdziło ogromne zapotrzebowanie na działania w środowisku kultury za pośrednictwem internetu.