Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1427 (1027) 2020-10-16 - 2020-10-22

Nie czekaj! Pobierz aplikację Gdynia.pl

Gdyńskie usługi cyfrowe nieustanie rozwijają się, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Już ponad 50 tysięcy gdynian i gdynianek korzysta z Karty Mieszkańca – czas na aplikację Gdynia.pl w nowej odsłonie.

Idea Smart City wyznacza cyfrowe ambicje naszego miasta. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Nieustanie pracujemy nad podnoszeniem jakości usług oferowanych gdynianom. Celem jest przybliżanie miasta jego mieszkańcom w wielu obszarach ich codziennego życia. Dzięki kontu i Karcie Mieszkańca, a także prezentowanej właśnie, zaktualizowanej aplikacji, mamy dostęp do całego pakietu usług w jednym miejscu. To szczególnie istotne w czasie ograniczeń związanych ze stanem epidemii, usługi online zwiększają bowiem nasze bezpieczeństwo.

Najświeższa odsłona aplikacji Gdynia.pl to uzupełnienie cyfrowego środowiska gdyńskich usług online. Użytkownicy Karty Mieszkańca mogą korzystać z jej możliwości bez konieczności noszenia karty w portfelu.

Jakie funkcje ma aplikacja Gdynia.pl?
Wszystkie informacje są podzielone tematycznie: społeczeństwo, nauka, sport i zdrowie oraz kultura lub śledź Co nowego.
Wydarzenia – tu sprawdzisz, co, gdzie i kiedy. Za sprawą mapy trafisz do celu.
Komunikaty informują o aktualnych utrudnieniach w mieście. Tu dowiesz się o ostrzeżeniach meteorologicznych, zmianach w organizacji ruchu, awariach czy poważnym wypadku.
Przedszkole to moduł, dzięki któremu rodzice mogą kompleksowo zarządzać obecnością dziecka w przedszkolu.
E-dziennik to funkcjonalność, dzięki której informacje z placówki dotrą jeszcze łatwiej do rodziców.
Asystent Mieszkańca pomoże zadbać o sąsiedztwo. Widzisz usterkę w mieście, taką jak: nielegalne wysypisko czy powalone drzewo? Przy pomocy Asystenta w kilku prostych krokach prześlesz zgłoszenie, logując się na dane z Karty Mieszkańca.
Karta Mieszkańca - aplikacja jeszcze bardziej ułatwi Ci korzystanie z niej. W aplikacji możesz na bieżąco sprawdzać swoje zniżki. Korzystając ze zniżek, nie musisz już okazywać plastikowej karty. Wystarczy zalogować się do aplikacji i okazać wygenerowany automatycznie QR kod.
Pogoda posiada bardzo rozbudowane dane, obejmujace temperaturę powietrza i prędkość wiatru, prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, ciśnienie czy indeks UV.
Rezerwacja wizyt. Aby zarezerwować wizytę, po zalogowaniu na dane z Karty Mieszkańca, należy wybrać rodzaj sprawy oraz dzień i godzinę wizyty. Po wypełnieniu formularza, a następnie wybraniu przycisku „Rezerwuj”, na Twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji.

Aplikację na smartfony z systemem Android można pobrać na www.gdynia.pl/aplikacja. Wkrótce będzie ona dostępna także na iOS.