Okazją do przyjmowania szerszej perspektywy w edukacji ekologicznej może być konkurs plastyczny „Małe dzieci nie chcą śmieci” czy konkurs fotograficzny pokazujący, jak gminy zapobiegają zmianom klimatu lub je łagodzą.
W dalszym ciągu w ramach projektu „Lider Lokalnej Ekologii” poruszany jest problem wrzucania odpadów do toalety, który w nowym roku szkolnym należy bezwzględnie wzbogacić o temat segregacji bioodpadów. W 2020 roku system zbiórki odpadów kuchennych pojawił się na terenie gmin zrzeszonych w Związku i jest istotną częścią właściwej gospodarki odpadami.
Kontynuowany jest też program „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”. Nie zabraknie konkursów, do których każdy zdążył się już przyzwyczaić. Mowa o konkursie zbiórki plastikowych nakrętek, baterii czy elektroodpadów.
Pełna oferta edukacyjna dostepna jest na stronie www.kzg.pl w dziale Edukacja, natomiast bieżące informacje związane z działaniami związku w Aktualnościach.
W razie pytań związanych z ofertą edukacji ekologicznej kontakt z Działem Ochrony Środowiska – dos@kzg.pl, 58 624 45 99 w. 39, natomiast w sprawach dotyczących zbiórki baterii z Działem Gospodarki Odpadami – a.gatner-bialoskorska@kzg.pl, 58 624 45 99 w. 37.
Opublikowano: 15.10.2020 13:24
Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)