Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1427 (1027) 2020-10-16 - 2020-10-22

Spotkajmy się w kinie studyjnym GCF

„Tajemniczy ogród” to kolejna propozycja Gdyńskiego Centrum Filmowego na wyjście do kina z całą rodziną. Wśród premier tego tygodnia są również filmy: włoski komediodramat „Sekret bogini fortuny” oraz komedia sensacyjna „Raz, jeszcze raz”, w całości zrealizowana w Trójmieście.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF w dalszym ciągu jest „Pinokio”, czyli adaptacja ponadczasowej opowieści o drewnianym pajacyku, autorstwa Carlo Collodi. Teraz na ekrany kin wchodzi także „Tajemniczy ogród”, najnowsza adaptacja powieści Frances Hodgson Burnett, jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów.
Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem Archibaldem (w tej roli Colin Firth) i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi. W Kinie Studyjnym GCF „Tajemniczy ogród” można oglądać z polskim dubbingiem.

„Sekret bogini fortuny”, najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka, to niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn, łącząca w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i dramatu. Samotna matka Annamaria musi udać się na obserwację do szpitala. Dwójkę dzieci oddaje na ten czas pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów – Artura i Alessandra.
Mężczyźni są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się dzieci przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci, wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu.

Zrealizowany w Sopocie film „Raz, jeszcze raz” to sensacyjna komedia pomyłek, z nutą nostalgii w tle. Opowiada historię chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. Bohaterów poznajemy, gdy mają po 40 lat, mieszkają w różnych miastach, wykonują różne zawody. Tajemnicza kobieta zaprasza ich do Sopotu na wieczór kawalerski dawnego kumpla. Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Bohaterowie nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty. Komediowe przygody przyjaciół są pretekstem do odwiedzenia sentymentalnych miejsc w Sopocie – kameralnych uliczek, parków, kortów tenisowych czy molo.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też filmy: „Szarlatan”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Małe szczęścia”, „Gniazdo”, „Banksterzy”.
Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl.
***
Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest 25% miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

ikona