UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1427 (1027) 2020-10-16 - 2020-10-22

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
- 17 października 2020 godz. 19.00 „i… Jakoś to będzie!” wg „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, w reż. Idy Bocian. Obsada: Marta Jaszewska i Jakub Kornacki.
Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy. Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i jej fascynującą fabułę. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.
Bilety: 35/40 zł.
- 25 października godz. 12.00 Stacja Bajek: „Zuchwała historia z zakurzonej półki” w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa? Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia.
Bilety: 30 zł
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl.