1427 (1027) 2020-10-16 - 2020-10-22

Zwiedzaj Gdynię z Tropicielem

Spacer po Gdyni z prywatnym przewodnikiem? Teraz to możliwe dzięki… aplikacji Tropiciel. Dzięki całkowicie bezpłatnemu programowi możemy odbyć wyjątkowy, interaktywny spacer z elementami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

Tropiciel to aplikacja dla osób, które chcą spojrzeć na swoje miasto z nico innej perspektywy. Zawiera ona multimedialne przewodniki po popularnych miejscach w Polsce, w tym również po Gdyni, Gdańsku i Sopocie.

Spacery prowadzone są w formie interaktywnych gier. Przewodnik prowadzi nas przemyślaną trasą, na której odkrywamy najbardziej reprezentatywne zabytki miasta, ale także inne, nieco mniej oczywiste obiekty. Tropiciel w trakcie spaceru przekazuje nam ciekawe informacje na temat odwiedzanych miejsc. W trakcie zwiedzania zaliczamy kolejne punkty kontrolne, co dzieje się poprzez potwierdzenie swojej lokalizacji. W ten sposób zmierzamy ku kolejnym punktom i zakończeniu zabawy.
Będąc w Gdyni i posiadając zainstalowanego Tropiciela, możemy interaktywnie przejść trasę zawierającą elementy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Na trasie znajdziemy łącznie 19 intrygujących miejsc, o których możemy nie tylko poczytać, ale także porównać ich obecny wygląd z archiwalnymi fotografiami. Gra ma zachęcać mieszkańców i turystów do spaceru po mieście, odkrywania nieznanych wcześniej miejsc, a także spojrzenia na popularne zabytki z innej perspektywy.
Aplikacja jest całkowicie bezpłatna.
Można ją pobrać zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS.