1429 (1029) 2020-10-30 - 2020-11-05

Firma z Gdyni przeszkoli 1500 osób w Albanii

Software Development Academy (SDA), największa firma szkoleniowa w Europie Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, wygrała kontrakt na dostawę swoich usług w Albanii. W ciągu najbliższych pięciu lat przeprowadzi 101 kursów z zakresu programowania, a ponad 1500 osób zdobędzie dzięki temu kompetencje przyszłości. 14 października w Tiranie odbyła się uroczysta inauguracja projektu.

SDA by Protik to projekt realizowany przez Software Development Academy przy współpracy z Albanian-American Development Fundation (AADF). Jego głównym celem jest zapewnienie możliwości zatrudnienia oraz rozwoju kariery specjalistom z branży ICT na rynku albańskim.
Firma Software Development Academy została wybrana spośród innych akademii programowania – największych marek ze swojej branży – przez AADF, który jest lokalnym operatorem i grantodawcą środków z puli USAID (United States Agency for International Development), mających na celu modernizację i podniesienie potencjału gospodarki albańskiej.
Projekt SDA by Protik zostanie zrealizowany dzięki dostępowi do przestrzeni szkoleniowych udzielonemu przez władze miasta Tirana oraz organizację pozarządową Protik, która jest lokalnym hubem technologicznym.