1429 (1029) 2020-10-30 - 2020-11-05

Konkurs naukowy

Centrum Nauki Experyment oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zapraszają do kolejnej edycji konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”, organizowanego przez Zabawa kierowana jest do uczniów szkół podstawowych.

Konkurs „Bęc jabłkiem w głowę” ma na celu zachęcić młode osoby do przeprowadzania eksperymentów naukowych, a co za tym idzie do nauki poprzez pewien rodzaj zabawy. Wystartować mogą w nim uczniowie szkół podstawowych z Trójmiasta oraz gmin Pruszcz Gdański, Rumia i Kolbudy.
Przed zgłoszeniem się do zabawy należy zebrać drużynę. Uczniowie powinni dobrać się w grupy naukowe, które odpowiedzialne będą za projekt. Nad pracą każdej grupy musi czuwać opiekun – nauczyciel. Zadaniem zespołów będzie przygotowanie doświadczenia naukowego, eksperymentu lub pokazu, dotyczącego jednego z tematów, proponowanych przez organizatorów.
Do konkursu należy zgłosić się drogą mailową, na adres: a.celuch@experyment.gdynia.pl. Drużyny przyjmowane są do 25 listopada 2020 roku.
Jakie tematy mogą wybrać uczestnicy? Jest ich aż 12, a odnoszą się do wielu dziedzin życia i nauki. Są wśród nich zagadnienia związane z ekologią, ptakami, roślinami, ale także architekturą czy odpadami.