1429 (1029) 2020-10-30 - 2020-11-05

Z gdyńskiej filmówki w świat

Krótkometrażowy film Marka Głuszczaka zbiera kolejne nagrody. „Tak.Blisko” w reżyserii absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej tym razem docenili krytycy 9. Festiwalu Filmów Frapujących, ATAFF Szolnoki Filmfesztivál oraz Festiwalu Filmowego Świat Maklaka.
To opowieść o młodym mężczyźnie, który rozpoczyna pracę w call center, aby spłacić zaległy czynsz, a romans z kierowniczką prowadzi do niespodziewanego odkrycia. Ten krótkometrażowy komediodramat to dyplomowe dzieło Marka Głuszczaka, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W swojej etiudzie „Tak.Blisko” młody twórca obsadził m.in. Ryszarda Ronczewskiego, Jakuba Zająca czy Mariannę Zydek.
Za swój film Marek Głuszczak w grudniu 2019 roku został nagrodzony w kategorii krótkich metraży na niemieckim Best Independents International Film Festival.
Teraz do półki z nagrodami dla „Tak.Blisko” dołączyły kolejne wyróżnienia. W ostatnich dniach film został nagrodzony aż trzykrotnie: Frapą, czyli nagrodą główną w kategorii „Fabuła (historia)” na 9. Festiwalu Filmów Frapujących w Gorzowie Wielkopolskim, drugą nagrodą w kategorii „Film studencki” na węgierskim ATAFF Szolnoki Filmfesztivál oraz trzecią nagrodą na IV Festiwalu Filmowym Świat Maklaka w Konstancinie-Jeziornej.