Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Ciepłolubni zapraszają do konkursu

Korzystanie z przestarzałych pieców, ogrzewanie domu złej jakości węglem, palenie śmieci – wszystko to wywiera ogromny wpływ na zanieczyszczenie powietrza regionu, w którym żyjemy. Każdego roku wiele osób odczuwa negatywne skutki gorszej jakości powietrza. Należy zatem pamiętać, że oddychanie jest nieodłącznym elementem naszego życia i w przypadku dużego poziomu zanieczyszczeń może być groźne zwłaszcza dla osób starszych i dzieci.

Powinniśmy więc zastanowić się, co można zrobić dla poprawy jakości powietrza.
Tym pytaniem Ciepłolubni ruszają z kolejną akcją promocyjną i zachęcają mieszkańców do poszukiwania rozwiązań, w ramach których wspólnie możemy zadbać o czystsze powietrze. Za pośrednictwem strony www.dlapowietrza.pl można podzielić się swoimi pomysłami i wygrać atrakcyjne nagrody.
Chętni do wzięcia udziału w konkursie, po uzupełnieniu krótkiej ankiety dotyczącej aktualnego sposobu ogrzewania i ciepła sieciowego, mogą przesłać swój własny pomysł na poprawę jakości powietrza w formie infografik, prezentacji, krótkiego filmu lub innej, kreatywnej formy. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze te, które spełnią wymogi regulaminu akcji. Zgłoszenia należy przesłać do 8 grudnia do godz. 23.59.
Nagrodami dla zwycięzców będą: lot balonem dla 1 osoby, dron i elektryczna deskorolka.
Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz edukacja ekologiczna w zakresie ciepła sieciowego, które w znaczący sposób wpływa na czystość powietrza. Gdynia już od wielu lat znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Projekty, realizowane wspólnie przez PGE Energia Ciepła, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, OPEC Sp. z o.o., Gdynię oraz partnera – gminę Kosakowo w ramach kampanii „Daj się ogrzać.
Więcej informacji: www.dlapowietrza.pl www.cieplolubni.com.pl