Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Gdyńskie firmy wspierają walkę z epidemią

Służba zdrowia może liczyć na wsparcie gdyńskich firm. Lokalni przedsiębiorcy doceniają wysiłki lekarzy, pielęgniarek i pracowników szpitali, którzy na pierwszej linii walczą z koronawirusem. Pokazali to nieraz i pomagają dalej. Firma VGL Group z Gdyni przekazała darowiznę na rzecz walki z epidemią. Pieniądze trafiły do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej i pomogą w zakupie niezbędnego dla personelu medycznego i pacjentów sprzętu. To kolejny gest wsparcia ze strony gdyńskich przedsiębiorców.

Walka z epidemią wymaga odpowiednich środków i wyposażenia. Dynamicznie rozwijająca się sytuacja i wciąż rosną liczba zakażonych koronawirusem stale generuje nowe potrzeby. Służba zdrowia może wtedy liczyć na wsparcie przedsiębiorców. Gdyńskie firmy, tak samo jak samorząd, chętnie angażują się w pomoc i wspierają personel medyczny, jak mogą.
– Okoliczności, w których funkcjonujemy, stanowią zarówno dla systemu opieki zdrowotnej, jak i dla każdego z nas, okres swoistej próby. Bez wątpienia jest to sprawdzian przygotowania do niespotykanych wcześniej wyzwań i umiejętności reagowania na zmieniającą się rzeczywistość, a zarazem test społecznej wrażliwości oraz odpowiedzialności za siebie i za innych. Z satysfakcją i radością przyjmuję zaangażowanie gdyńskich firm i gesty solidarności adresowane do przeciążonej służby zdrowia, która w niezwykle trudnych warunkach stara się podołać sytuacji i zapewnić społeczeństwu opiekę i bezpieczeństwo zdrowotne – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Jedną z form pomocy są darowizny pieniężne dla szpitali. W taki sposób Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej wsparła właśnie gdyńska firma VGL Group, która na co dzień zajmuje się spedycją, ale nie jest obojętna na potrzeby służby zdrowia. To już kolejny raz, kiedy włącza się ona w walkę w epidemią.
Przekazane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentów szpitala.
W dobie pandemii różnego rodzaju pomoc okazują także inne gdyńskie firmy. To między innymi GEA Refrigeration Poland, która ufundowała kontener biurowy, gdzie wolontariusze z centrum testowego Covid-19 drive-thru przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni mogą się schronić przed zimnem i złą aurą w oczekiwaniu na kolejnych pacjentów.
Firma Best wiosną br. przekazała darowiznę Uniwersyteckiemu Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni na walkę z pandemią, potem ufundowała laptopy dla personelu, a teraz przekaże szpitalowi także respirator.
PEWIK kupił kalosze i ubrania ochronne dla pracowników służby zdrowia.
Natomiast Refinitiv wsparła Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, przekazując placówce laptopy.