1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Po „Vincencie” kręcą malowanych „Chłopów”

Po sukcesie animacji „Twój Vincent”, reżyserka Dorota Kobiela postanowiła stworzyć kolejne dzieło. Film „Chłopi”, na podstawie powieści Władysława Reymonta, zostanie zrealizowany z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie. Ostatnie dogrywki były kręcone między innymi na łonie przyrody w Gdyni.

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Chłopi”, który powstanie w technice animacji malarskiej. Obecnie trwa rekrutacja malarzy w studiach: w Polsce, Serbii i na Ukrainie. Niebawem rozpocznie się montaż, a na początku przyszłego roku grupa malarzy rozpocznie prace w studio BreakThru Films w Sopocie. Premiera filmu odbędzie się za dwa lata.
„Chłopi” to najnowszy film w reżyserii Doroty Kobieli – artystki nominowanej między innymi do Oscara, Złotych Globów i Nagród BAFTA.
Produkcja zostanie zrealizowana z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, co poprzedni obraz Kobieli – „Twój Vincent". 19 listopada tak zwane dogrywki były kręcone w Gdyni w Rezerwacie Przyrody Kępa Redłowska, przy wejściu na plażę numer 13.
Za produkcję odpowiadają nominowani do Oscara twórcy „Twojego Vincenta": Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Sean Bobbitt.
Muzykę do filmu „Chłopi" stworzy wielokrotnie nagradzany producent muzyczny Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor chce wykorzystać tradycyjne środki, i tak jak malarze, korzystający z autentycznych pędzli i farb, tak i muzycy zarejestrują brzmienia tradycyjnych polskich instrumentów ludowych. Liry korbowe, bębny tradycyjne, instrumenty dęte, akordeony, fidle płockie, suki biłgorajskie, flety, tubmaryny, dudy wielkopolskie oraz oczywiście śpiewy stworzą magiczny pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.
Budżet filmu „Chłopi” wyniósł 20 mln złotych. Powstanie około 80 tysięcy namalowanych obrazów. Premierę zapowiedziano w 2022 roku.