Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Pomagaj w ramach akcji Kierunek Święta

Gdyńskie stowarzyszenie BFI Cares startuje z kolejną edycją akcji Kierunek Święta. W ramach niej przygotowuje świąteczne podarki dla rodzin znajdujących się pod opieką zespołu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni i zachęca innych lokalnych pracodawców do włączenia się w niesienie pomocy.

Święta Bożego Narodzenia już za miesiąc. Gdyńskie Stowarzyszenie BFI Cares, które właśnie wkracza w finalny etap kolejnej edycji akcji Kierunek Święta. Jej celem jest świąteczne wsparcie dla potrzebujących rodzin, które pozostają pod opieką gdyńskiego MOPSu.
– Najmłodsi podopieczni wysyłają listy do Mikołaja – my wraz z partnerującymi firmami staramy się te marzenia spełnić. – tłumaczy Piotr Ostromęcki Dyrektor ds. Rozwoju BFI, inicjator Stowarzyszenia BFI Cares.
Na przestrzeni lat dzięki zaangażowaniu i hojności trójmiejskich firm udało się zebrać łącznie 60 000 zł. Pieniądze posłużyły na zakup zarówno prezentów, jak i produktów pierwszej potrzeby. Poza wymarzonymi upominkami od Św. Mikołaja rodziny otrzymały m.in. żywność, chemię gospodarczą czy kosmetyki. W ten sposób akcja Kierunek Święta pomogła już 50 gdyńskim rodzinom.
Jak można zaangażować się w akcję i niesienie pomocy w tym roku? Możliwości są dwie: zorganizować zbiórkę wśród pracowników firmy lub wesprzeć akcję jako pracodawca. Zebrane środki należy przesłać na konto stowarzyszania. Jego numer oraz niezbędne szczegóły znaleźć można na stronie internetowej BFI Cares oraz facebookowym wydarzeniu akcji Kierunek Święta.
W rolę Mikołaja wcielą się znani trójmiejscy sportowcy. To m.in. Blanka Turska – mistrzyni w driftingu, Bartosz Samp – rekordzista w podnoszeniu ciężarów, Piotr Suchenia – maratończyk, który zwyciężył na obu biegunach, Paweł Grabiński – trener i zawodnik Crossfit Elite, Kuba Krzyżak – kolarz i trener personalny oraz Paweł Tarnowski – multimedalista w windurfingu.
Wydarzenie wspiera miasto Gdynia, a patronat nad nim objął prezydent miasta – Wojciech Szczurek.