1433 (1133) 2020-12-04 - 2020-12-10

Laureaci nagrody z roku 2020

Na co dzień pracują w przedszkolach i szkołach, poznają problemy uczniów i mobilizują do osiągania sukcesów. Pracownicy oświaty – nauczyciele, dyrektorzy oraz pracownicy administracyjni – otrzymali wyróżnienia, nagrody i medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkołach organizowane są uroczyste apele, podczas których uczniowie dziękują swoim nauczycielom. Pracownicy oświaty, szczególnie zasłużeni dla szkolnictwa i gdyńskiej edukacji, otrzymują również nagrody i medale.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczonych zostało 56 osób: Dorota Bębenek (SP nr 16), Tadeusz Bień (ZSO nr 6), Monika Bruszewska-Głombiowska (II LO), Barbara Butowska (CKZiU nr 3), Bożena Chmielińska (III LO), Elżbieta Cupiał (MDK), Anna Daruk (SP nr 34), Beata Droblińska-Ryckiewicz (Przedszkole nr 9), Krystyna Dziuba (Przedszkole nr 30), Sylwia Fiksa-Chomczyk (SP nr 33), Jadwiga Giżycka (ZWE nr 1), Teresa Hajdel (SP nr 33), Małgorzata Hajduk-Kocieniewska (X LO), Monika Jastrzębska (ZSA-E), Iwona Jaszińska-Kondrat (SP nr 20), Anna Józefowicz (X LO), Sylwia Kassin (SP nr 34), Renata Kawęcka (II LO), Kinga Kocur (SP nr 52), Anna Kordzińska-Grabowska (PP-P nr 3), Wioletta Kozak (SP nr 20), Anna Kramarz (SP 33), Beata Kreft (SP nr 33), Joanna Kubiak (PP-P nr 2), Małgorzata Lesisz (ZSO nr 8), Anna Leszczyńska (ZSO nr 8), Beata Lew Kiedrowska (I ALO), Joanna Lis (Przedszkole nr 21), Maria Łojek-Kurzętkowska (VI LO), Danuta Maliszewska (SP nr 51), Marta Mąkosa (III LO), Aleksandra Paliwoda (SP nr 20), Małgorzata Panfil (Przedszkole nr 49), Anna Piaskowska (PP-P nr 3), Małgorzata Pocha (SP nr 12), Elżbieta Prokop (SP nr 33), Katarzyna Roeske (SP nr 16), Katarzyna Rogolińska (ZS-P nr 4), Joanna Rutkowska (Szkoła Muzyczna I i II st.), Anna Ryta (SP nr 18), Anna Rzepa (III LO), Ewa Siewert (SP nr 33), Marta Smalara-Lewandowska (III LO), Elżbieta Strzałkowska (Przedszkole nr 24), Maria Szczodra (Przedszkole nr 49), Katarzyna Szmuksta (X LO), Hanna Szumińska (ZSO nr 6), Anna Szymańska (Przedszkole nr 8), Anita Tokarska (ZS-P nr 2), Dorota Tomczyk (ZS-P nr 4), Anna Wilczyńska (ZS-P nr 2), Marzena Witczak (SP nr 8), Olga Wrońska (III LO), Beata Wrzodak (SP nr 21), Alicja Zaremba (SOS-W nr 1), Anetta Zielińska (PP-P nr 2).

Z rekomendacji Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Gdyni Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: Dorota Kyzioł (CKZiU nr 2) i Małgorzata Zygmunt (ZS-P nr 4).

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymało 17 osób: Alicja Bajduszewska (SP nr 26), Marian Deręgowski (ZSChi E), Grażyna Dżeżdżon (SP nr 40), Dorota Dunst (VLO), Anna Duszak-Kletkiewicz (III LO), Jadwiga Giżycka (ZWE nr 1), Stanisława Juszczyk (Przedszkole nr 30), Artur Kolincio (III LO), Grażyna Krüger (Przedszkole nr 11), Brygida Maciejewska (III LO), Stefan Pokojski (I ALO), Alicja Smolik (Przedszkole nr 48), Włodzimierz Subczyński (III LO), Wiesława Teperek (I ALO), Ewa Waligóra (CKZiU nr 2), Anna Ziemann (MDK), Małgorzata Ziętkiewicz (Przedszkole nr 27).

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymały 2 osoby: Joanna Artwińska (III LO) i Hanna Bogusz (ZSA-E).

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymały 3 osoby: Monika Jastrzębska (ZSA-E), Joanna Łyjak (ZSA-E), Monika Smolińska (ZSA-E).

Z okazji 40 lecia-NSZZ „Solidarność” oraz Dnia Edukacji Narodowej, Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” uhonorowała członków Związku Odznakami za znaczące zasługi w dziedzinie oświaty i wychowania oraz pracy związkowej, na wniosek Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” POiW w Gdyni.

Odznaką Złotą KSOiW NSZZ „Solidarność” uhonorowani zostali:
Marek Ambrosiewicz, Andrzej Bodnar, Ewa Domrazek, Dorota Dunst, Halina Górska,Wiesława Krysztofowicz, Anna Marlewska, Anna Nowicka, Adam Pop, Jerzy Radej, Ewa Rajkowska, Ewa Sikorska, Dorota Szewczyk, Agnieszka-Szwejkowska-Kulpa, Judyta Śliwińska, Joanna Wiśniewska, Sławomir Wiśniewski, Jolanta Złoch.

Odznaką Srebrną KSOiW NSZZ „Solidarność” uhonorowani zostali: Iwona Chudyszewicz, Witold Chudyszewicz, Katarzyna Doliwa-Dobrowolska, Małgorzata Gackowska, Adam Gmyrek, Andrzej Gogola, Tadeusz Jaskulski, Jolanta Kasperek-Sut, Katarzyna Krause-Bagińska, Lidia Łączyńska, Katarzyna Majda, Magdalena Piwowarska Joanna Rutkowska, Iwona Sygulska, Edyta Szulborska, Agnieszka Tanaś, Ewelina Wysocka.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 5. nauczycieli: Grażyna Grzymała (VI LO), Alicja Smolik (Przedszkole nr 48 „Morska Przygoda”), Ewa Śliwińska (VI LO), Olga Wrońska (III LO), Joanna Żakowska (II LO).

Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymało 13. nauczycieli: Grażyna Gleinert (ZWE nr 1), Joanna Helta (II LO), Anna Józefowicz (X LO), Agnieszka Kilichowska (SP nr 35), Dorota Kotwicka (ZSCHiE), Janina Ostałowska (SP nr 35), Danuta Sadaj (III LO), Edyta Schwarz (SOS-W nr 1), Elżbieta Smolna (Przedszkole nr 13), Katarzyna Stefanowicz (X LO), Marcin Jank (II LO), Małgorzata Onasch-Ptaszyńska (ZSO nr 6), Małgorzata Pettkowska (SP nr 20).

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni otrzymuje 89 nauczycieli: Małgorzata Aleksiak (Przedszkole nr 43), Jacek Andrzejewski (ZSH-G), Tamara Barcińska (SP nr 26), Dorota Bębenek (SP nr 16), Katarzyna Białogrodzka (SP nr 35), Ilona Biłek-Landowska (SP nr 18), Barbara Borkowska (Przedszkole nr 49), Danuta Borysławska (SP nr 20), Joanna Brylowska (Przedszkole nr 48), Elżbieta Cupiał (MDK), Grażyna Cytrowska (Przedszkole nr 29), Joanna Czołpińska (ZSE-T), Anna Ćwiklińska-Rutka (II LO), Barbara Dawidowska (SP nr 48), Izabela Derewicz-Czupryniak (PP-P nr 2), Ewa Detlaff (CKZiU nr 1), Katarzyna Dukat (Przedszkole nr 59), Anna Duszak-Kletkiewicz (III LO), Sylwia Fiksa-Chomczyk (SP nr 33), Monika Formańska-Żadkowska (ZSCh i E), Małgorzata Gackowska (ZSS nr 17), Agnieszka Gałęziewska (ZS-P nr 2), Andrzej Gogola (ZS-P nr 4), Anna Grabińska (SP nr 28), Alicja Hajdel (CKZiU nr 2), Małgorzata Hajduk (ZS-P nr 3), Mirosława Hetmańska (ZS-P nr 2), Dorota Hinca-Czura (ZSA-E), Anna Jachowska (SP nr 21), Marcin Jankowski (ZSSO), Marzena Jaworska (SOSW nr 2), Katarzyna Kil (SP nr 52), Ewa Klikowicz-Cerklańska (SP nr 10), Elżbieta Klińska (SP nr 6), Elżbieta Kondracka (Przedszkole nr 44), Olga Kozłowska (Przedszkole nr 47), Barbara Kupiec (Przedszkole nr 8), Ewa Lemanszek (Przedszkole nr 47), Małgorzata Lesisz (ZSO nr 8), Aneta Loranty-Pacek (PP-P nr 1), Bożena Łaz (Przedszkole nr 36), Iwona Macuk (PP-P nr 3), Lidia Małkiewicz (SP nr 48), Monika Małyszko (SP nr 17), Beata Markefka (ZS-P nr 4), Anna Marlewska (ZSA-E), Jadwiga Moskal (Szkoła Muzyczna I i II stopnia), Anna Nowacka (SP nr 21), Małgorzata Nowicka (Przedszkole nr 14), Krystyna Parnawska-Wieloch (SP nr 17), Anita Pawella (Przedszkole nr 56), Anna Pidenko-Woźniak (Przedszkole nr 13), Alicja Pilniakowska (Przedszkole nr 42), Barbara Piotrowska (ZS-P nr 5), Marek Prusak (ZSSO), Beata Przyradska (V LO), Katarzyna Pucyło (IX LO), Renata Pyryt (SP nr 40), Maria Radajewicz-Samul (SP nr 8), Renata Reszelewska-Ambroziak (SP nr 17), Katarzyna Roeske (SP nr 16), Krzysztof Rykała (SP nr 29), Karolina Sakaluk (I ALO), Sabina Schenk (ZSS nr 17), Violetta Sosnowska (ZS-P nr 5), Elżbieta Strzałkowska (Przedszkole nr 24), Małgorzata Śliwecka (Przedszkole nr 18), Joanna Tojza-Dąbrowska (MDK), Aleksandra Treszczyńska-Przekowiak (III LO), Iwona Tryzna (Przedszkole nr 28), Ewa Trzeszan (Przedszkole nr 44), Beata Ulicka (XIV LO), Konrad Walczak (ZSE-T), Dorota Waligórska (X LO), Leszek Wasilewicz (VI LO), Anna Waśko (SP nr 13), Anna Winiarczyk-Madejska (ZWE nr 1), Sławomir Wiśniewski (SP nr 11), Dorota Wittbrodt (SP nr 12), Anna Wojtek-Tarasiewicz (ZSO nr 6), Aleksandra Wolska (SP nr 44), Justyna Wójcik (SP nr 39), Bogdan Zajdziński (SP nr 48), Renata Zalewska (SP nr 34), Renata Zamorowska (SP nr 23), Joanna Zarzycka (SP nr 11), Małgorzata Ziętkiewicz (Przedszkole nr 27), Krystyna Żuchowska (SP nr 12), Janusz Żurawski (SP nr 51).

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni otrzymało 58 pracowników administracji i obsługi: Katarzyna Biernacik (SP nr 18), Maria Borkowska (ZS-P nr 2), Teresa Cybulska (III LO), Beata Dawidowka (CKZiU nr 1), Anna Dróżdż (Szkolne SSM), Sławomira Drzewiecka (PP-P nr 2), Beata Figlon (SP nr 11), Jolanta Gilbert (SP nr 17), Jadwiga Giżycka (ZWE nr 1), Teresa Gławdel (SP nr 20), Anna Górczyńska (SP nr 35), Henryk Grabda (SP nr 51), Gabriela Herbasz (Przedszkole nr 25), Beata Janta (Przedszkole nr 49), Małgorzata Jankowska (ZSE-T), Teresa Jarynowska (Przedszkole nr 13), Halina Jasińska (X LO), Anita Kamińska (SP nr 13), Janina Karaś (SP nr 39), Marzena Karczewska (Przedszkole nr 48), Małgorzata Knapińska (SP nr 33), Joanna Konopieniec (MDK), Gabriela Kozłowska (SP nr 40), Grażyna Krüger (Przedszkole nr 11), Jerzy Kuźnicki (Przedszkole nr 7), Teresa Laska (SP nr 21), Danuta Lehmann (SP nr 16), Beata Liniewska (ZSCh i E), Ewelina Łukuć (IX LO), Karolina Markiewicz (Przedszkole nr 4), Agnieszka Matuszak (SP nr 44), Jolanta Michalak (Przedszkole nr 31), Sylwia Morzuch (SP nr 39), Iwona Nowińska-Flis (PP-P nr 3), Beata Olek (Przedszkole nr 47), Ewelina Onasz (Przedszkole nr 35), Anna Pietrusińska (GODN), Mirosława Plata (Przedszkole nr 16), Małgorzata Pocha (SP nr 12), Halina Pozorska (II LO), Katarzyna Rejent (ZSO nr 6), Gabriela Repta (Przedszkole nr 52), Bożena Rucińska (Przedszkole nr 56), Katarzyna Rudnik (Przedszkole nr 46), Grażyna Rumińska (Przedszkole nr 59), Małgorzata Samp (SOSW nr 2), Janusz Snopek (ZSSO), Grażyna Stelmach (ZSS nr 17), Małgorzata Szadkowska (SP nr 29), Daria Tomaszewska (Przedszkole nr 18), Anna Trella (SP nr 26), Helena Ul (I ALO), Iwona Wasińska (Przedszkole nr 27), Jolanta Wileńska (SP nr 23), Hanna Wójcikowska (Przedszkole nr 14), Barbara Wrzeszcz-Słonina (VI LO), Anna Zygmunt (V LO), Renata Żołądek (SOSW nr 1).