1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Archidiecezja odwołuje wizyty duszpasterskie

Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie – popularnie zwane „kolędą” – nie odbędą się w tym sezonie na terenie Archidiecezji Gdańskiej, która obejmuje również Gdynię. Decyzję podjął i ogłosił biskup administrator – ks. Jacek Jezierski.
Odwiedziny księdza w domu parafian, wspólna modlitwa, poświęcenie mieszkania i udzielenie błogosławieństwa – w taki sposób przebiega wizyta duszpasterska, którą zwyczajowo nazywamy „kolędą”. Termin takiej wizyty parafie ustalają we własnym zakresie, ale co roku odbywają się one w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem, a 2 lutego. Wtedy to bowiem przypada święto Ofiarowania Pańskiego.
Planowane na zbliżający się okres świąteczny wizyty w Archidiecezji Gdańskiej zostały jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Oznacza to, że również w Gdyni nie odbędą się zwyczajowe „kolędy”. Decyzję w tej sprawie ogłosił właśnie biskup administrator archidiecezji – ks. Jacek Jezierski.
Jednak jak czytamy w komunikacie: błogosławieństwa mieszkania czy też warsztatu pracy możemy dokonać samodzielnie. Wystarczy, aby ktoś z członków rodziny, w obecności domowników, pomodlił się o nie i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą.
Więcej informacji na temat odwołania wizyt duszpasterskich znajdziemy na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej diecezja.gda.pl.

ikona