1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Droga Pani Babciu! Drogi Panie Dziadku!

Nikt nie lubi spędzać świąt samotnie. A jak choć trochę umilić ten czas gdyńskim seniorom? Na przykład wysłać do nich życzenia: „Droga Pani Babciu! Drogi Panie Dziadku!”. Może to być kartka albo list - zależy od pomysłu najmłodszych mieszkańców naszego miasta.


Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Gdynia Rodzinna oraz Centrum Aktywności Seniora zapraszają młodych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w międzypokoleniowej akcji społecznej „Droga Pani Babciu! Drogi Panie Dziadku!”.
Pomysł jest taki, aby dzieci, wspólnie z rodzicami lub opiekunami, napisały życzenia do osób starszych. Mogą być w formie kartki lub listu. Akcja powstała z myślą o seniorach, którzy będą samotnie spędzali tegoroczne święta.
Życzenia należy rozpocząć słowami:
„Droga Pani Babciu…”
„Drogi Panie Dziadku …”
Gotowe kartki, bez podawania adresów i innych danych osobowych, za wyjątkiem imienia autorki lub autora, należy przynieść do siedziby Urzędu Miasta Gdyni znajdującego się przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54.
W drzwiach głównych czynna jest całodobowa „wrzutnia” na korespondencję. Kartki mogą, ale nie muszą posiadać znaczka pocztowego.
Kartki i listy, które trafią do Urzędu do 23 grudnia do godz. 16.00, przekazane zostaną do starszych, samotnych osób z  Gdyni, za pośrednictwem Centrum Aktywności Seniora.
Regulamin na stronie: gdyniarodzinna.pl.