1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Gdyński chór „Razzle Dazzle” wyśpiewał złoto

W rockandrollowym stylu podbili międzynarodowy festiwal chóralny. Gdyński zespół „Razzle Dazzle” zdobył złoty medal w kategorii pop and jazz na The World Virtual Choir Festival. Jego 2. edycja odbyła się online.

Artystów z Gdyni doceniono za własną aranżację utworu „Barbar' Ann” zespołu The Beach Boys. Do grupy trafiła również nagroda specjalna za najlepszą artystyczną wizualizację.
Tym razem zespół odniósł międzynarodowy sukces. Grupa z Gdyni zdobyła złoty medal w kategorii pop and jazz na The 2nd World Virtual Choir Festival w Indonezji, gdzie rywalizowała z ponad 60 zespołami z całego świata. Festiwal odbywał się online. „Razzle Dazzle” wystąpił tam jako jedyny chór z Polski.
Na potrzeby festiwalu zespół przygotował specjalny teledysk. Wyśpiewuje w nim utwór „Barbar' Ann” zespołu The Beach Boys w aranżacji na czterogłos i solo. Warstwie muzycznej towarzyszą animacje. Wszystko wyróżnia się stylizacją na lata 60. oraz silnym akcentem lokalnym. Akcja teledysku rozpoczyna się na gdyńskiej plaży.
Chór „Razzle Dazzle” powstał w 2018 roku i obecnie liczy 30 członków. To artyści w wieku od 20 do 45 lat. Od lipca 2019 roku grupa działa pod skrzydłami Fundacji Śpiewaj!
W ubiegłym roku chór „Razzle Dazzle” wyśpiewał srebrno podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej w Gdańsku.
W 2020 roku pierwszy wirtualny teledysk chóru „Evening Rise” - został wyróżniony na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów Narodowego Centrum Kultury, której tematem były kulturalne działania w sieci.
Gratulujemy.

ikona