1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Konkurs „Młodzi na start” 2020 rozstrzygnięty

Dziewiąta edycja konkursu ,,Młodzi na start” została rozstrzygnięta.

Tematem przewodnim tej edycji był Design XXI w. Czym jest design przyszłości, na jakie pytania będzie odpowiadał, jakie materiały będą dla niego charakterystyczne? Co będzie ważniejsze: mieć czy być, minimalizm: wybór czy konieczność?
– Nadesłane prace są dowodem na to, że mamy w Polsce prawdziwych wizjonerów – odważnych i kreatywnych, którzy nie są obojętni na zmieniający się świat i chcą łączyć dobry design z funkcjonalnością oraz dbaniem o środowisko. Wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym gratuluję i zachęcam do oglądania wystawy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Jury przyznało:
Główną nagrodę w wysokości 10 000 zł:
Jutro – tkaniny z użyciem nasion (Renata Ramola-Piórkowska)
Nagrodę w wysokości 5 000 zł:
na balkon! – zestaw mebli i akcesoriów na balkony miejskie (Agnieszka Cieszanowska, Helena Wierzbowska)
Nagrodę w wysokości 5 000 zł:
Re-Vase – kolekcja ekologicznych wazonów (Natalia Komorowska)
Wyróżnienie i prenumeratę ELLE Decoration na rok 2021 otrzymał projekt Perła – tkanina żakardowa (Tomasza Dróżdż).
W witrynie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) można podziwiać prace zarówno zwycięzców, jak i artystów, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu tegorocznego konkursu. Wystawa prezentowana będzie w witrynach budynku IV PPNT Gdynia od al. Zwycięstwa, i potrwa do 10 stycznia 2021.
Więcej o wyróżnionych projektach i ich autorach przeczytacie w przewodniku
Redakcja ELLE Decoration już od 20 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start nieustannie, od 9 lat jest początkiem wielkiej kariery dla wielu laureatów.
Mecenasami konkursu są: Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chillizet, designteka.pl, PLN Design i Magazif.
Regulamin konkursu dostępny na www.elle.pl/decoration/mlodzinastart.
Gratulujemy.

ikona