1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Nabrzeże Norweskie na nowo

Wkrótce rusza kolejna duża inwestycja w gdyńskim porcie. Firma STRABAG przebuduje nabrzeże Norweskie. Prace są bezpośrednio związane z większym projektem, który obejmie też pogłębienie toru podejściowego i wewnętrznych akwenów.

4 grudnia Port Gdynia podpisał umowę z firmą STRABAG. Oznacza to, że już wkrótce zaczną się prace związane z przebudową nabrzeża Norweskiego. Obejmą modernizację 200 m nabrzeża, w ramach której uda się m.in. wyjść o 4 m w  kierunku wody za pomocą tzw. palościanki z odbojnikami, drabinkami i urządzeniami cumowniczymi. Wiadomo już, że projekt ma uwzględniać ażurową konstrukcję palościanki, aby częściowo zneutralizować falowanie w porcie.
To element większego projektu realizowanego w ostatnich miesiącach w gdyńskim porcie – „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i II oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – etapy II i III”.

Projekt „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i II oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – etapy II i III”, którego elementem jest „Przebudowa nabrzeża Norweskiego w Porcie Gdynia”, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji sięga blisko 557 000 000 zł.

ikona